PiS: wniosek o komisję śledczą ws. podsłuchów

PiS: wniosek o komisję śledczą ws. podsłuchów
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
PAP / psd

PiS złożył wniosek o powołanie w Sejmie komisji śledczej dot. sprawy podsłuchów - poinformował w środę na konferencji prasowej szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Ocenił, że koalicja rządząca dąży do tego, aby sprawa podsłuchów zniknęła z debaty publicznej.

"Uważamy, że sprawa wymaga wyjaśnienia. Tym bardziej, że odczytujemy działania koalicji rządzącej w ten sposób, że jest próba zapomnienia o taśmach prawdy, jest próba doprowadzenia do tego, żeby ta ważna z punktu widzenia funkcjonowania państwa polskiego sprawa zniknęła z porządku debaty publicznej" - powiedział Błaszczak.

Zaznaczył, że sprawą podsłuchów powinny zająć się komisja śledcza i Sejm w związku z wtorkową decyzją prokuratury, która umorzyła śledztwo ws. podsłuchanej nielegalnie rozmowy ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza z prezesem NBP Markiem Belką.

"Uważamy także, że sprawa omawiana w Sejmie spowoduje ujawnienie taśm. Pamiętamy wszyscy, jak premier Donald Tusk deklarował, że te taśmy będą dostępne opinii publicznej" - dodał Błaszczak.

DEON.PL POLECA


We wtorek poinformowano o umorzeniu śledztwa ws. podsłuchanej nielegalnie rozmowy Sienkiewicza z Belką. Prokuratura Okręgowa w Warszawie uznała, że żaden z funkcjonariuszy publicznych nie przekroczył uprawnień, nie miało też miejsca niedopełnienie obowiązków.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

PiS: wniosek o komisję śledczą ws. podsłuchów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.