PiS zaskarży Sikorskiego - chodzi o honor

PiS zaskarży Sikorskiego - chodzi o honor
Szef MSZ przedstawiał w środę w Sejmie informację o założeniach polskiej polityki zagranicznej w 2011 r. (fot. PAP/Radek Pietruszka)
9 lat temu
PAP / wab

PiS przygotowało wniosek do sejmowej komisji etyki o ukaranie szefa MSZ Radosława Sikorskiego za sformułowania, jakich użył on w środowym wystąpieniu w Sejmie. Jesteśmy oburzeni, że zarzuca się nam, iż nie rozumiemy, co to honor i patriotyzm - argumentuje PiS.

Szef MSZ przedstawiał w środę w Sejmie informację o założeniach polskiej polityki zagranicznej w 2011 r. Zwracając się w kierunku ław, w których siedzieli posłowie PiS, mówił: "tym, którzy za najwyższy stopień patriotyzmu uważają oskarżanie rządu wyłonionego w demokratycznych wyborach o służalstwo wobec obcych, o kondominium, bifinlandyzację, o zaprzaństwo i zdradę mówię: opamiętajcie się".

Podkreślał, że patriotyzm to nie "ciemne insynuacje lub chełpliwe mowy" oraz że "największym patriotą nie jest ten, kto najwięcej o patriotyzmie mówi, ale ten, kto coś dla Polski realnie czyni".

"Byliśmy oburzeni tym, że pan minister Sikorski (...) próbuje zarzucać nam, że nie jesteśmy patriotami, że powinniśmy się patriotyzmu uczyć, że nie rozumiemy pojęcia honor, że jesteśmy ugrupowaniem, które szkodzi polskiej polityce zagranicznej" - powiedział poseł PiS Zbigniew Girzyński.

Jego zdaniem sformułowania te są niedopuszczalne i skandaliczne. Polityk wyraził zdziwienie, że szef dyplomacji 1/3 swojego wystąpienia poświęcił jego ugrupowaniu.

Na uwagę, że w przemówieniu Sikorskiego nazwa PiS nie padła ani razu Girzyński odpowiedział, że siedział w ławach poselskich i widział do kogo zwracał się szef MSZ. "Każdy, kto jest chociaż odrobinę inteligentny wiedział, że mówi to do nas" - oświadczył poseł.

Jak zaznaczył, komisja etyki ma cały szereg środków do tego, żeby ukarać ministra za jego słowa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

PiS zaskarży Sikorskiego - chodzi o honor
Komentarze (8)
O
olek
17 marca 2011, 19:45
 Jarosław Kaczyński naczelny kontestator demokracji zagrożeniem dla Polski!!!!!!!!!!
A
abuelo
17 marca 2011, 18:08
Bójcie sie Boga jak możecie o co kolwiek posądzać miłującego dobroć, sprawiedliwość Jarosława Kaczyńśkiego. Jak jest posiedzenie Sejmu to on zwołuje konkurencyjne posiedzenie, przecież to nie sobiepaństwo w demokarcji a ta źrenica naszą szlachecką wolność ubezpieczająca. Brat i substytut krzyża najważniejszy, jako Juda z Iszkariotu z pochodniami i sznurami chodzi opluwając tych co do jego partii nie należą po nabożeństwach w polsko-katolickim kościele. Zaśmieca miasto wizorunkami mizdrzącego się brata domagając się świętej czci. Ognie pali w centrum miasta na cześć nieudacznika i miernoty któremu i prywata obcą nie była bo w rodzinie ułaskawień się dopuszczał. a dzięki niodpowiedzialności kar. Dziwisza pochowano go na Wawelu- za co za wypad z komóreczką do Gruzji i loty Tu 154 do Sopotu????????? Niszczy wizerunek Polski za ganicą posługując sie takimi miernotami jak Fotyga i Maciarewicz- i cóz z tego że zapewniają o swojej wierze ale trzeba patrzeć w rozum a tu puuuuustka
G
Groszek
17 marca 2011, 15:50
Proszę zacytoać słowa któregoś z polityków PiS mówiące "o prawdziwych Polakach". Dajecie się nabierać, albo sami nabieracie innych na te kłamliwe oskarżania J. Kaczyńskiego i PiS-u. Już pani Kolenda-Zalewska przypisała Kaczyńskiemu słowa które on nie wypowiedział. Zapomnieliście jak to było? Dalej dajecie się nabrać na kłamstwa człowieka, który chciał wyżynać watahę? Popatrzcie na to zdjęcie powyżej. Ono mówi właśnie co można sądzić o tym człowieku.
H
Hania
17 marca 2011, 15:39
Rozumiem ból po niesprawiedliwym osądzie. Nie rozumiem jednak dlaczego  PIS nieustannie daje się złapać  prowokacjom.  Oni swoim jadem wydają sami świadectwo o sobie. Opinia publiczna to widzi.
Z
zdystansowna
17 marca 2011, 15:05
Dawać się sprowokować? Bez sensu. Takie na udry, takie wet za wet. Mając świadomość, że nie ma żadnych obiektywnie oceniających ciał... No nie wiem, nie wiem...
F
franek
17 marca 2011, 15:04
Sikorski ma 100% racji! Posłowie z pełną gębą patriotyzmu, ferujący wokół wyroki - kto jest, a kto nie jest Polakiem, powinni mieć zakaz wstępu do sali Sejmu. 
C
ciekawski
17 marca 2011, 12:48
Kiedy w końcu komedianci zejdą ze sceny? 
M
Mariusz
17 marca 2011, 12:42
W żadnym wypadku nie jestem za PO, ale zastanawiam się kiedy wreszczie skończy się wojna polsko-polska.  Kiedy wreszcie politycy przestaną sobie wzajemnie skakać do gardła? Kiedy wreszcie zarówno jedna strona jak i druga się opamięta, że nie tędy droga?  Dom skłócony nie może się ostać. 

Skomentuj artykuł

PiS zaskarży Sikorskiego - chodzi o honor
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.