PiS złożyło projekt ws. zapobiegania powodzi

PiS złożyło projekt ws. zapobiegania powodzi
Tama we Włocławku - spuszczana jest woda z Zalewu Włocławskiego, który ma przyjąć kulminacyjną falę na Wiśle zapowiadaną na 23 maja. (fot. PAP/Robert Górecki)
PAP / mik

Opracowanie Krajowego Planu Zabezpieczenia Przeciwpowodziowego, w którym wskazane zostaną tereny objęte całkowitym zakazem zabudowy - przewiduje złożony w piątek w Sejmie przez PiS projekt ustawy o zapobieganiu skutkom powodzi.

Plan ma też określać tereny, na których zabudowa ma być możliwa w ograniczonym zakresie - poinformował w piątkowym komunikacie klub PiS. Rozwiązania te mają ograniczyć zabudowę na terenach zalewowych.

DEON.PL POLECA
Według projektu samorządy terytorialne będą zobowiązane do ścisłego przestrzegania Krajowego Planu Zabezpieczenia Przeciwpowodziowego. Rady gmin będą miały obowiązek sporządzenia gminnych planów zabezpieczenia przeciwpowodziowego i traktowania ich jako prawa miejscowego.

Projekt ustawy nakłada też na właścicieli, użytkowników lub zarządców "budowli hydrotechnicznych, zbiorników wodnych, rzek oraz cieków wodnych" obowiązek przeprowadzania kontroli dwa razy w roku (do 15 kwietnia oraz do 30 października, czyli przed i po okresie zimowym).

PiS zapowiedział kolejne projekty dotyczące bezpieczeństwa powodziowego kraju.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

PiS złożyło projekt ws. zapobiegania powodzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.