PJN: Kupimy Rostowskiemu bilet w jedną stronę

PJN: Kupimy Rostowskiemu bilet w jedną stronę
(fot. EPA/CHRISTOPHE KARABA)
PAP / slo

Jeśli minister finansów Jacek Rostowski chce wyjechać z Polski, kupimy mu bilet w jedną stronę - tak politycy PJN komentują słowa Rostowskiego, które padły w środę w Strasburgu.

Rostowski ocenił podczas debaty w Parlamencie Europejskim na temat kryzysu euro, że Europa jest dziś w niebezpieczeństwie, a jeśli rozpadnie się strefa euro, to i UE tego szoku długo nie przetrwa.

- Jeśli (minister) chce wyjeżdżać do Stanów Zjednoczonych, czy gdziekolwiek indziej, cieszę się z tego powodu, im szybciej tym lepiej - komentował na konferencji prasowej w Sejmie wypowiedź Rostowskiego szef klubu PJN Paweł Poncyljusz.

- Mam taki apel: jeżeli pan, panie ministrze, rozważa zieloną kartę albo wyjazd gdziekolwiek, jakąkolwiek emigrację - to proszę się nie krępować, proszę pakować walizki i wyjeżdżać, czym prędzej opuszczać fotel ministra finansów, bo to dla nas, naszych dzieci, naszych wnuków będzie jak najlepsze rozwiązanie - mówił.

Poseł PJN Wojciech Mojzesowicz ironizował: - Jestem po żniwach, to sfinansuję bilet w jedną stroną.

- Kupimy jeszcze panu ministrowi Rostowskiemu bilet w jedną stronę, żeby nie rozmyślił się potem na tej emigracji - wtórował mu Poncyljusz.

Według niego, jeśli minister Rostowski, "który jest magiem od polskich finansów publicznych od czterech lat i mówił, że się nic nie stało, teraz mówi o zielonej karcie dla swoich dzieci, to powinno być dla wszystkich Polaków jasnym sygnałem: nigdy więcej nie głosujcie na Platformę Obywatelską". - Dlatego że będziecie mieli takich magów w ministerstwie finansów, którzy najpierw będą wam opowiadali, jaka to jest zielona wyspa, a na koniec z tego zielonego zostaje tylko zielona karta w Stanach Zjednoczonych - oświadczył polityk.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

PJN: Kupimy Rostowskiemu bilet w jedną stronę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.