PKP: w środę wieczorem będzie wznowiony ruch

PKP: w środę wieczorem będzie wznowiony ruch
(fot. PAP/Piotr Polak)
PAP / psd

 Ruch na jednym z torów kolejowych na odcinku między Starzynami a Sprową będzie wznowiony wieczorem w środę - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec. Dodał, że ruch na drugim torze zostanie wznowiony "tak szybko, jak to możliwe".

Jak zaznaczył, diagnoza stanu toru po sobotnim wypadku kolejowym w pobliżu Szczekocin wykazała uszkodzenia, których usunięcie wymagać będzie wydłużenia czasu robót.

"Przewidywany termin wznowienia ruchu planowany jest na godziny wieczorne w środę 7 marca 2012 r. Trudno określić, która to będzie godzina. Prace nad wznowieniem ruchu na drugim torze potrwają dłużej - ruch na nim zostanie wznowiony tak szybko, jak to możliwe" - powiedział rzecznik.

W sobotę wieczorem w pobliżu Szczekocin koło Zawiercia zderzyły się czołowo pociągi TLK "Brzechwa" z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio "Jan Matejko" relacji Warszawa Wschodnia-Kraków Główny. Pociąg Warszawa-Kraków wjechał na tor, po którym z naprzeciwka jechał pociąg Przemyśl-Warszawa. Według dotychczasowych danych, w wypadku zginęło 16 osób, a ponad 50 zostało rannych.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

PKP: w środę wieczorem będzie wznowiony ruch
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.