Płock: w ramach WOŚP aukcje m.in. lotu nad miastem, rejsu po Wiśle i rocznego karnetu do zoo

Płock: w ramach WOŚP aukcje m.in. lotu nad miastem, rejsu po Wiśle i rocznego karnetu do zoo
(fot. depositphotos.com)
1 rok temu
PAP / jb

Lot nad Płockiem, rejs statkiem po Wiśle, ekstremalny kurs pływania katamaranem, a także karnet na festiwal muzyki elektronicznej Audioriver i roczny karnet wstępu do zoo to niektóre z organizowanych w tym mieście aukcji w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

W trakcie 28. Finału WOŚP, który odbędzie się w całej Polsce 12 stycznia, pieniądze będą zbierane na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. W Płocku główna część tej imprezy planowana jest w hali widowiskowo-sportowej Orlen Arena – poinformował w czwartek lokalny sztab WOŚP, przedstawiając program wydarzeń w ramach tamtejszej tegorocznej edycji akcji.

Szefowa płockiego sztabu WOŚP Litosława Koper zapowiedziała, że w niedzielę 12 stycznia na ulicach tego miasta kwestować będzie 460 wolontariuszy. Przypomniała, że w ramach ubiegłorocznej odsłony wydarzenia zebrano tam rekordowe ponad 323 tys. zł.

"Mam nadzieję, że w tym roku uda się nam osiągnąć kolejny rekordowy wynik" – przyznała Koper. Zaznaczyła, że tegoroczny 28. Finał WOŚP zainaugurują w Płocku imprezy, w tym koncerty, występy taneczne i kiermasze, które zaplanowano już na sobotę 11 stycznia w tamtejszych galeriach handlowych.

Szefowa płockiego sztabu WOŚP dodała, że w ramach tegorocznej zbiórki pieniędzy ruszyły pierwsze aukcje. Wśród licytacji znalazły się tam m.in. kolacja dla dwóch osób, zgłoszona przez prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego, lot zapoznawczy nad miastem, zgłoszony przez Aeroklub Ziemi Mazowieckiej, podwójny karnet VIP na festiwal Audioriver, wystawiony przez organizatorów tego muzycznego wydarzenia, oraz roczny karnet wstępu zaoferowany przez Miejski Ogród Zoologiczny.

Na płockich aukcjach WOŚP można też licytować rejs statkiem po Wiśle dla czteroosobowej grupy, ekstremalny kurs pływania katamaranem przy tamtejszym molo, a także rejs pływającym spodkiem z napędem elektrycznym, w którym może wypoczywać 12 osób, i kurs sternika motorowodnego. Jak anonsuje tamtejszy sztab, 12 stycznia w trakcie 28. Finału WOŚP w Orlen Arenie odbędą się m.in. koncerty 2Plus1 i Baranovskiego. Przewidziano też licytację specjalnie przygotowanego tortu, a na zakończenie pokaz laserowy w ramach "Światełka do nieba".

Ubiegłoroczny finał WOŚP, którego celem był zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, zakończył się w Polsce rekordowym wynikiem blisko 176 mln zł. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Płock: w ramach WOŚP aukcje m.in. lotu nad miastem, rejsu po Wiśle i rocznego karnetu do zoo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.