Po północy na koncie WOŚP ponad 35,4 mln zł

Po północy na koncie WOŚP ponad 35,4 mln zł
fot. PAP/Tomasz Gzell
7 lat temu
PAP / pz

Podczas 22. Finału WOŚP zebrano ponad 35,4 mln zł - tyle wynosiła zadeklarowana kwota w niedzielę o północy. Ile pieniędzy wpłynęło na konto WOŚP, wiadomo będzie w poniedziałek po południu. Ostateczny wynik zbiórki znany będzie za kilkanaście tygodni.

Do północy zebrano ponad 35,4 mln zł. Jest to zadeklarowana kwota, oszacowana na podstawie meldunków ze sztabów. W poniedziałek po południu fundacja zaktualizuje te informacje. Jednak ostateczny wynik Finału znany będzie dopiero za kilka lub kilkanaście tygodni - co roku WOŚP podaje go na przełomie lutego i marca.

"Gdyby tylko te pieniądze miały wpłynąć na konto WOŚP, to i tak będziemy mogli zrobić bardzo wiele" - powiedział szef fundacji Jurek Owsiak.

Wcześniej Lidia Niedźwiecka-Owsiak także mówiła, że zebrana suma pozwoli zrealizować plany fundacji. Jak powiedziała, WOŚP zamierza kupić sprzęt dla ok. 30 dziecięcych oddziałów ratunkowych.

Tradycyjnie już w dniu Finału, przed północą odbywa się "Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców", podczas której sprzedawane są złote karty telefoniczne z limitowanej serii oraz złote serduszka, które powstają ze złota ofiarowanego przez darczyńców.

W tym roku najdroższe złote serduszko zostało sprzedane za 100 tys. zł, a złota karta telefoniczna - za 50 tys zł.

W zeszłym roku, w dniu Finału przed północą zadeklarowana kwota wynosiła ponad 39,8 mln zł, jednak ostateczny wynik wyniósł ponad 50,6 mln zł.

Jeszcze przez kilka tygodni będą trwały aukcje charytatywne na rzecz WOŚP.

Licytować można m.in. lożę VIP na Stadionie Narodowym - ta aukcja cieszy się największym powodzeniem. Nabywca będzie mógł korzystać z ośmioosobowej loży przez cały 2014 r., otrzyma bilety na kilkanaście imprez zaplanowanych na stadionie w tym roku, będzie miał również zapewniony catering VIP podczas biletowanych wydarzeń.

Jak co roku wiele atrakcji przygotowało wojsko: wylicytować można np. udział w akcji ratunkowej na Bałtyku i manewrach Marynarki Wojennej, lot ze spadochronem, wspólny czas z komandosami i pilotami F-16 oraz flagę, która powiewa nad bazą Ghazni.

Do wylicytowania są również przedmioty od polityków, artystów i sportowców.

Polska Agencja Prasowa przekazała na aukcję zdjęcie z podpisami m.in. Dalajlamy XIV, b. prezydenta Lecha Wałęsy oraz amerykańskiej aktorki Sharon Stone, zrobione przez fotoreportera PAP podczas szczytu noblistów, który odbył się w ubiegłym roku w Warszawie.

Wszystkie finałowe aukcje można znaleźć na stronie www.aukcje.wosp.org.pl.

Pieniądze z 22. Finału WOŚP zostaną przeznaczone m.in. na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej, np. na wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG.

W tym roku WOŚP po raz drugi zbierała pieniądze na rzecz godnej opieki medycznej dla seniorów. W ramach środków z zeszłorocznego Finału fundacja wyposażyła wszystkie istniejące w Polsce oddziały geriatryczne i gotowa jest wesprzeć w ten sam sposób każdy nowy oddział, który będzie miał kontrakt z NFZ.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Po północy na koncie WOŚP ponad 35,4 mln zł
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.