PO: wniosek o odwołanie Grabarczyka to hucpa

PO: wniosek o odwołanie Grabarczyka to hucpa
(fot. PAP/Tomasz Gzell)
PAP / drr

Rzecznik klubu PO Paweł Olszewski oświadczył, że wniosek PiS o wotum nieufności dla szefa resortu infrastruktury Cezarego Grabarczyka "jest tylko i wyłącznie hucpą polityczną". Jak argumentował, za rządów PiS sytuacja na kolei była "o wiele bardziej dramatyczna".

Olszewski przekonywał w poniedziałek podczas konferencji prasowej, która odbyła się ponad godzinę przed sejmową debatą nad wotum nieufności dla Grabarczyka, że Prawo i Sprawiedliwość wykorzystuje każdą okazję, by atakować ministra, stąd ten kolejny - jego zdaniem - "nieracjonalny wniosek na koniec kadencji".

Wniosek PiS o wotum nieufności wobec Grabarczyka zamierzają poprzeć SLD i PJN. PO i PSL są przeciw. PiS obarcza ministra odpowiedzialnością za bałagan na kolei i korki na drogach.

Poseł PO podkreślił, że sytuacja na kolei za rządów Jarosława Kaczyńskiego "była o wiele bardziej dramatyczna". Dodał, że wniosek PiS "jest tylko i wyłącznie hucpą polityczną, która z rzetelną debatą na temat infrastruktury nic nie ma wspólnego".

- Jeśli porównać dorobek ministra Grabarczyka i sytuację, która obecnie panuje, w porównaniu z dorobkiem poprzedników, to jednoznacznie widać cynizm i hipokryzję PiS w wykorzystywaniu różnych sytuacji do celów absolutnie politycznych - ocenił Olszewski.

DEON.PL POLECA

Wiceprzewodniczący komisji infrastruktury Stanisław Żmijan (PO) przekonywał, że dokonania ministra Grabarczyka "bronią się same". Jak poinformował, w czasie swojej kadencji minister podpisał umowy na 1914 kilometrów autostrad i dróg ekspresowych, a aktualnie w budowie jest 1440 kilometrów dróg krajowych i autostrad.

Żmijan przytaczał dane, z których wynika, że za czasów Grabarczyka zostało oddanych 220 kilometrów autostrad - więcej niż za jego poprzedników.- Nie mam wątpliwości, że historia odda sprawiedliwość ministrowi Grabarczykowi, że to był ten minister, który pokonał barierę niemocy, jeśli chodzi o budowę autostrad i dróg ekspresowych w Polsce - podkreślił Żmijan.

Szef komisji infrastruktury Zbigniew Rynasiewcz (PO) przekonywał, że minister Grabarczyk osiągnął wiele sukcesów, jeśli chodzi o rozbudowę linii kolejowych.

Jak poinformował, za kadencji Grabarczyka zostały podpisane umowy na modernizację 2550 kilometrów linii kolejowych. Z danych przedstawionych przez PO wynika, że minister Grabarczyk podpisał umowy na więcej linii kolejowych niż za rządów PiS czy SLD.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

PO: wniosek o odwołanie Grabarczyka to hucpa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.