Podświetlony krzyż na Giewoncie i w rocznicę śmierci Jana Pawła II

Podświetlony krzyż na Giewoncie i w rocznicę śmierci Jana Pawła II
(fot. youtube.com)
KAI / sz

Górale pamiętali o 12. rocznicy śmierci Jana Pawła II. Grupa zakopiańczyków podświetliła krzyż na Giewoncie, a nowotarżanie zapalili nad miastem tradycyjną watrę pamięci.

Punktualnie o godz. 21:37, w 12. rocznicę śmierci Jana Pawła II, zakopiańczycy oświetlili krzyż na Giewoncie. Tym razem oświetlony krzyż był dobrze widoczny z Zakopanego, a to za sprawą doskonałej pogody. Na niebie nie było ani jednej chmury. Oświetlony postument na Giewoncie jak zawsze oglądali zakopiańczycy i turyści. - Krzyż oświetliliśmy tylko przy użyciu czołówek - relacjonuje Szymon Jędrusik, jeden z inicjatorów takiego wspomnienia św. Jana Pawła II i jego śmierci.

DEON.PL POLECAW Nowym Targu górale spotkali się na watrze pamięci na Zadziale. Na wieczornej modlitwie zgromadziło się wielu mieszkańców, w tym organizatorzy - miejscowy oddział Związku Podhalan. O bezpieczeństwo zadbali strażacy z OSP Kowaniec. Wszystkim za pomoc i organizację dziękował Wojciech Groń, prezes nowotarskiego oddziału Związku Podhalan.

Wierni modlili się w ciszy czy śpiewając np. "Barkę". Były też pieśni maryjne. Warunki na spotkanie na wzniesieniu nad miastem były znakomite. Wieczorne spotkanie uświetniły dzieci z zespołu "Mali Śwarni" i kapela regionalna.

W tym roku przypada 20-lecie wizyty Jana Pawła II w Ludźmierzu i Zakopanem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Podświetlony krzyż na Giewoncie i w rocznicę śmierci Jana Pawła II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.