Pogoda. Czego spodziewać się w weekend?

Pogoda. Czego spodziewać się w weekend?
(Fot. Vidar Nordli-Mathisen / Unsplash)
PAP/kb

W nadchodzący weekend (6 i 7 marca) lepiej pamiętać o czapce i ciepłej kurtce , bo w całym kraju szykuje się znaczne ochłodzenie.

Według IMGW, Europa północna oraz częściowo wschodnia i południowa znajdzie się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie wyż z centrum nad Wielką Brytanią. Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu, ale do krańców północnych, przybliży się ciepły front atmosferyczny, związany z niżem znad północnej Finlandii. Z północy napływać będzie powietrze pochodzenia arktycznego.

W sobotę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na południu i północy kraju miejscami duże i tam wystąpią opady śniegu, a na Wybrzeżu także deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura będzie wahać się od 0 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Dolnym Śląsku. C. Wiatr umiarkowany, na Wybrzeżu wzrastający do dość silnego, w północnej połowie kraju i w górach porywisty, zachodni i północno-zachodni. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W niedzielę na północy Polski przewidywane jest zachmurzenie duże oraz opady śniegu i deszczu ze śniegiem, lokalnie na północnym wschodzie o natężeniu umiarkowanym. Na pozostałym obszarze zachmurzenie na ogół umiarkowane, tylko w górach małe.

Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 8 cm do 15 cm gdzieniegdzie na północnym wschodzie.

Temperatura maksymalna od 0 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C w Małopolsce i na Śląsku Opolskim. Wiatr umiarkowany w całym kraju dość silny. Podobnie jak w sobotę miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Przemek Wysogląd SJ

Nie, to nie jest ilustrowana hagiografia ani biografia św. Ignacego Loyoli. To raczej próba osobistego spojrzenia na historię duchowego doświadczenia i głębokiej przemiany, jaką przeszedł pewien ambitny, młody szlachcic – Iñigo Lopez de Loyola.

Przeżyj...

Skomentuj artykuł

Pogoda. Czego spodziewać się w weekend?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.