Polacy potwierdzili, iż te cztery lata miały sens

Polacy potwierdzili, iż te cztery lata miały sens
Dziękuję Polakom, że potwierdzili, iż te cztery lata miały sens (fot. PAP/Paweł Supernak)
PAP / ad

Dziękuję Polakom, że potwierdzili, iż ostatnie cztery lata miały głęboki sens - powiedział szef PO Donald Tusk po ogłoszeniu sondażowych wyników niedzielnych wyborów, które dają zwycięstwo PO.

"Pamiętacie ten moment cztery lata temu, kiedy z taką wielką radością i entuzjazmem przyjęliśmy pierwsze informacje o wynikach wyborów.

Głęboko wierzyliśmy, że nasze zwycięstwo ma sens. Chcę podziękować wszystkim Polakom za to, że cztery lata później (...) znowu potwierdzili to, że tamte chwile miały sens i że całe te cztery lata miały głęboki sens - dla Polski, dla wszystkich Polaków i dla nas - ludzi Platformy" - powiedział Tusk.

Jak powiedział, Polacy mają prawo do coraz wyższej jakości życia i coraz wyższej jakości polityki. "Gdybym nie był przekonany, że potrafimy przez następne cztery lata zrobić rzeczy dobre i wielkie dla Polski, to bym nie zawracał Polakom głowy naszą kampanią" - zaznaczył Tusk.

DEON.PL POLECA

Jego zdaniem, następne cztery lata będą "lepsze, szybsze, takie o jakich marzyliśmy od 10 lat - od kiedy Platforma powstała".

"Wszystkim bez wyjątku składam najniższe wyrazy uznania i szacunku. Dzięki tak od serca, jesteście kochani, ja tej pomocy nigdy nie zapomnę" - deklarował Tusk.

"Podziękujcie Polsce i Polakom, Panu Bogu, podziękujcie sobie samym, że wytrzymaliście. Zrobiliśmy wielką rzecz, po to, żeby dla Polski zrobić jeszcze większe rzeczy" - mówił do zebranych na wieczorze wyborczym PO.

"Nie jestem człowiekiem przesądnym, ale myślę sobie, że dobre słowa raz powtórzone, jeśli przyniosły efekt, to mogą przynieść efekt, także na kolejne cztery lata, więc wierzcie mi - nie zmieniłem tego najważniejszego poglądu na świat, że miłość jest ważniejsza od władzy i będę w to głęboko wierzył" - zapewnił szef rządu. Nawiązał w ten sposób do swojego przemówienia po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów cztery lata temu.

Podziękował szefowi sztabu PO Jackowi Protasiewiczowi i swojej żonie Małgorzacie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Polacy potwierdzili, iż te cztery lata miały sens
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.