Policja ostrzega przed trudnymi warunkami na drogach

Policja ostrzega przed trudnymi warunkami na drogach
(fot. shutterstock.com)
PAP / jp

Na drogach może zalegać trudna do zauważenia warstwa lodu - ostrzega Komenda Główna Policji i apeluje do kierowców o ostrożność. Policjanci przypominają także o noszeniu odblasków.

Podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w rozmowie z PAP w niedzielę zaapelował do kierowców, by pamiętali, że ze względu na duże skoki temperatur, na drogach może zalegać cienka, trudna do zauważenia warstwa lodu.

- Warto raz na jakiś czas - szczególnie przy dłuższej trasie, poza miastem - zwolnić i sprawdzić, czy nawierzchnia ma jakąkolwiek przyczepność - zaznaczył Kobryś. Przypomniał także, że - szczególnie w okresie jesienno-zimowym - noszenie kamizelek odblaskowych przez pieszych i rowerzystów może uratować im życie.

- Każdy uczestnik ruchu drogowego, a w szczególności niechroniony uczestnik ruchu drogowego powinien pamiętać, że dostrzeżenie jego sylwetki w warunkach, jakie mamy obecnie jest bardzo trudne. Takie osoby powinny nosić ze sobą elementy odblaskowe - zaznacza podinsp. Radosław Kobryś.

W niedzielę rano np. na drodze krajowej 91 w miejscowości Ogrodzona (łódzkie) doszło do tragicznego wypadku, w którym zginał 55-letni rowerzysta. Jak powiedziała PAP st. asp. Wioletta Szubska z Zespołu Prasowego KGP, mężczyzna wjechał pod busa. Z ustaleń policji wynika, że nie miał na sobie kamizelki odblaskowej. Po wypadku trasa pomiędzy Krośniewicami a Łęczycą była zablokowana przez kilka godzin.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Policja ostrzega przed trudnymi warunkami na drogach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.