"Polska jest najważniejsza" ma 15 posłów

"Polska jest najważniejsza" ma 15 posłów
Posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska (fot. PAP/Jacek Turczyk)
PAP / wab

15 osób weszło do nowego klubu Polska jest najważniejsza, stworzonego przez posłów, którzy opuścili Prawo i Sprawiedliwość.

W skład klubu weszli: Joanna Kluzik-Rostkowska, Elżbieta Jakubiak, Paweł Poncyljusz, Jacek Pilch, Tomasz Dudziński, Jan Ołdakowski, Lena Dąbkowska-Cichocka, Zbysław Owczarski, Adam Gawęda, Jan Filip Libicki, Jacek Tomczak, a także Wojciech Mojzesowicz, Andrzej Walkowiak, Kazimierz Hajda, Wiesław Kilian.

Dokumenty w sprawie powołania nowego klubu posłowie złożyli we wtorek w gabinecie marszałka Sejmu, po krótkim spotkaniu z dziennikarzami.

Szefową powołanego klubu parlamentarnego Polska Jest Najważniejsza jest Joanna Kluzik-Rostkowska - poinformował poseł Paweł Poncyljusz.

- Nowe otwarcie, sensowni ludzie - tak o powołanym we wtorek klubie parlamentarnym "Polska Jest Najważniejsza" mówił jego poseł Wojciech Mojzesowicz. Jak powiedział, przystąpił do klubu m.in. dlatego, że PiS skazuje się na "margines polityki".

Mojzesowicz (minister rolnictwa w rządzie Jarosława Kaczyńskiego) zapowiedział, że w nowym klubie będzie zajmował się sprawami wsi. Pytany o powody zmiany barw klubowych odpowiedział: "ostatnie wybory samorządowe i utratra poparcia na wsi, z winy kierownictwa PiS".

W ocenie Mojzesowicza, "świetny program i rzeczy, które robiliśmy na rzecz tej wsi były zawłaszczane przez osoby, które nie miały o tym pojęcia". Poseł podkreślił, że liczył na to, że PiS "będzie sensowną opozycją, która ma przejąć władzę", tymczasem "skazuje się na margines polityki".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Polska jest najważniejsza" ma 15 posłów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.