Polska podwoi pomoc dla Białorusi. Da 40 mln

Polska podwoi pomoc dla Białorusi. Da 40 mln
Za udział w zamieszkach prawie 600 osób zostało skazanych na kary do 15 dni więzienia (fot. EPA/TATYANA ZENKOVICH)
PAP / wab

Resorty spraw zagranicznych i finansów porozumiały się, aby zwiększyć dwukrotnie - z 20 do 40 mln złotych - pomoc naszego kraju dla białoruskiego społeczeństwa obywatelskiego - poinformował Marcin Bosacki, rzecznik MSZ.

- Po tym, co się dzieje na Białorusi, po tej niezwykłej fali represji wobec opozycji, Polska podwoi swoją pomoc dla organizacji społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi. Ministrowie spraw zagranicznych i finansów zdecydowali o przyznaniu dodatkowych 20 mln na tę pomoc - poinformował Bosacki podczas briefingu prasowego.

Jak dodał, Sikorski wystosował także list do innych krajów UE w sprawie pomocy dla Białorusinów. Poinformował, że ciągu kilku tygodni w Warszawie ma odbyć się konferencja przedstawicieli tych krajów, które będą gotowe udzielić pomocy Białorusinom.

Niedzielne wybory prezydenckie, które - według oficjalnych wyników - wygrał Łukaszenka, zdobywając niemal 80 proc. głosów, białoruska opozycja uznała za sfałszowane.

Milicja siłą rozpędziła 20-tysięczną demonstrację protestujących przeciw fałszerstwom oraz aresztowała siedmiu opozycyjnych kandydatów na prezydenta.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Polska podwoi pomoc dla Białorusi. Da 40 mln
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.