Polskie MSZ zadowolne z uwolnienia b. premier

Polskie MSZ zadowolne z uwolnienia b. premier
(fot. EPA/Aleksiej Furman)
PAP / drr

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych z zadowoleniem odnotowuje uwolnienie b.premier Ukrainy Julii Tymoszenko; jednocześnie MSZ zapewnia, że Polska popiera aspiracje europejskie Ukrainy i budowę nad Dnieprem państwa prawa.

"Z zadowoleniem odnotowujemy uwolnienie z więzienia byłej premier Julii Tymoszenko, której sprawa była przedmiotem intensywnego dialogu Unii Europejskiej z Ukrainą jako rażący przykład tzw. +wybiórczej sprawiedliwości+. Wyrażamy nadzieję, że tego typu praktyki nie będą więcej stosowane na Ukrainie" - czytamy w oświadczeniu rzecznika prasowego MSZ Marcina Wojciechowskiego przekazanym w niedzielę PAP.

Jak podkreślono, Polska popiera aspiracje europejskie Ukrainy i budowę nad Dnieprem państwa prawa. "Mamy nadzieję na demokratyzację, rozpoczęcie reform i odnowę życia publicznego, zgodnie z oczekiwaniami społeczeństwa ukraińskiego" - dodał Wojciechowski.

Jednocześnie MSZ zaapelowało, "aby wszelkie zmiany toczyły się w poszanowaniu niepodległości, suwerenności, integralności terytorialnej i bezpieczeństwa granic Ukrainy".

Resort wyraził nadzieję, że proces zmian na Ukrainie "będzie toczył się w duchu kompromisu, bez uciekania się do aktów przemocy i bezprawia".

DEON.PL POLECA

Julia Tymoszenko w sobotę wyszła z więzienia w Charkowie, gdzie odsiadywała karę za nadużycia przy zawieraniu kontraktów gazowych z Rosją. Krótko później zapowiedziała, że zamierza kandydować w najbliższych wyborach prezydenckich.

Tymoszenko, która w sobotę wieczorem przyjechała do Kijowa oświadczyła w wystąpieniu na Majdanie, że winni śmierci cywilów w jej kraju muszą zostać ukarani. Wyraziła nadzieję, że Ukraina stanie się niebawem członkiem UE.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Polskie MSZ zadowolne z uwolnienia b. premier
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.