Pomoc dla powodzian ważniejsza od kampanii

Pomoc dla powodzian ważniejsza od kampanii
Jarosław Kaczyński rozpoczyna swoją kampanię (fot. PAP/Paweł Kula)
TOK FM / wab

Jarosław Kaczyński zaczyna spotkania z wyborcami. Dziś o 16 pojawi się w Raciążu. Mimo tego, jak podkreślał w Poranku Radia TOK FM Mariusz Błaszczak - "kampania jest na drugim planie". - Dziś najważniejsza jest pomoc dla powodzian - dodał.

- Jarosław Kaczyński w Raciążu będzie przede wszystkim mówił o tym, jaką politykę prezydent RP może również uprawiać. Według nas to powinna być polityka równych szans - mówił Mariusz Błaszczak, rzecznik Klubu Parlamentarnego PiS.

Jak dodał gość Poranka Radia TOK FM, prezes Kaczyński w swoim wystąpieniu będzie też mówił o dopłatach dla rolników, które nadal są niższe dla polskich rolników niż tych z innych krajów unijnych. - Najbliższe lata Polska musi wykorzystać, to będą lata, które zadecydują o pozycji naszego kraju. Choćby sprawa wykorzystania funduszy, bo wszystko wskazuje na to, że w następnej perspektywie finansowej Polska nie osiągnie aż tak dobrych rezultatów. Najważniejsza jest Polska - należy się skoncentrować na tej szansie, która stoi przed naszym krajem - powiedział Błaszczak, nawiązując do hasła kampanii Jarosława Kaczyńskiego.

Rzecznik klubu PiS wielokrotnie powtarzał, że dziś najważniejsza jest pomoc dla tych, którzy ucierpieli na skutek powodzi. Przypomniał, że właśnie dlatego zmieniono program sobotniej konwencji Jarosława Kaczyńskiego. Zapewnił też, że Prawo i Sprawiedliwość będzie popierać zmiany w budżecie, które pozwolą na "wyasygnowanie potężnych pieniędzy na łagodzenie skutków powodzi".

Czy więc nie lepiej byłoby ogłosić stan klęski żywiołowej, skupić się na walce ze skutkami kataklizmu, a tym samym przesunąć termin wyborów? - To decyzja rządu. Trudno za rząd podejmować taką decyzję - odpowiedział Błaszczak.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pomoc dla powodzian ważniejsza od kampanii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.