Pomorskie: 10 tysięcy gospodarstw bez prądu

Pomorskie: 10 tysięcy gospodarstw bez prądu
(fot. shutterstock.com)
5 lat temu
PAP / psd

Około 10 tysięcy gospodarstw z terenu województwa pomorskiego pozbawionych było w piątek rano energii elektrycznej. Awarie spowodowały konary oraz drzewa, które - obciążone mokrym śniegiem, padały w nocy na napowietrzne linie energetyczne uszkadzając je.

Jak poinformowała Alina Geniusz-Siuchnińska rzecznik prasowa firmy Energa-Operator, która to spółka odpowiada za dostawy prądu w regionie, nad usuwaniem usterek pracuje od wczesnych godzin porannych 80 energetyków. "Dotarcie do miejsc uszkodzeń jest utrudnione z uwagi na powalone drzewa i nieprzejezdne drogi leśne" - wyjaśniała rzecznik.

Energii pozbawieni są głównie mieszkańcy małych miejscowości w regionach bytowskim, człuchowskim, kartuskim i starogardzkim. Energa-Operator ma nadzieję usunąć większość awarii do południa, ale dotarcie do niektórych miejscowości i usunięcie usterek może potrwać dłużej.

Informacje na temat szacowanego czasu przywrócenia zasilania w poszczególnych miejscowościach podawany jest na bieżąco na stronie www.energa-operator.pl w zakładce "awarie i wyłączenia". W zakładce tej znajduje się mapa: po kliknięciu w odpowiedni obszar, można uzyskać szczegółowe informacje.

Geniusz-Siuchnińska przypomniała też, że awarie można zgłosić m.in. poprzez formularz na stronie internetowej spółki oraz telefonicznie pod numerem 991 (również z telefonów komórkowych) a także SMS-em pod numerem 3991.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Pomorskie: 10 tysięcy gospodarstw bez prądu
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Pomorskie: 10 tysięcy gospodarstw bez prądu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.