Ponad 5 mln elektronicznych PIT-ów za 2013 r.

PAP / psd

Do północy 30 kwietnia system e-deklaracje przyjął rekordową liczbę 5 mln 193 tys. 246 elektronicznych PIT-ów - poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka prasowa resortu finansów Wiesława Dróżdż.

O północy ze środy na czwartek minął termin rozliczeń podatku dochodowego za ubiegły rok. Dróżdż powiedziała, że liczba złożonych e-PIT-ów oznacza, że ministerstwu udało się przekroczyć cel, który resort założył sobie w tym roku - co najmniej 5 mln e-deklaracji.

Zaznaczyła, że rok temu co piąta deklaracja PIT została złożona elektronicznie. "W 2011 roku odliczaliśmy do miliona, potem do dwóch milionów, a w zeszłym roku już do trzech milionów. W tym roku znacznie podnieśliśmy poprzeczkę i - jak się okazało - słusznie" - powiedziała rzeczniczka.

"Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie wysyłaniem PIT-ów przez internet. (...) Mimo że składanie deklaracji papierowych wciąż pozostaje najpopularniejszym sposobem rozliczania się podatników, nasi klienci coraz chętniej rozliczają się przez internet" - dodała.

Zgodnie z danymi MF z e-deklaracji korzystają osoby ze wszystkich grup wiekowych. W tym roku najwięcej e-PITów wpłynęło od osób w wieku od 31 do 40 lat. " Co ciekawe, kilkadziesiąt tysięcy e-PITów wpłynęło od osób powyżej 80. roku życia" - wskazała rzeczniczka.

W 2009 roku elektroniczne deklaracje PIT złożyło 320 tys. osób. W 2011 r. już ponad milion podatników skorzystało z tej formy. W 2012 roku liczba PIT-ów złożonych za pośrednictwem systemu e-deklaracje wzrosła do ponad 2 milionów, a w 2013 roku w ten sposób deklaracje wysłało ok. 3,5 miliona osób.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ponad 5 mln elektronicznych PIT-ów za 2013 r.
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.