Posłowie Polski Plus: W koalicji to SLD zje PiS

PAP / zylka

W przypadku koalicji PiS-SLD to przystawka zje danie główne – mówili we wtorek posłowie Polski Plus. Ich zdaniem na zakończonym niedawno kongresie PiS zabrakło decyzji o zerwaniu koalicji medialnej z SLD. O istnieniu takiej koalicji informowały media; PiS zaprzecza.

Jak powiedział na konferencji prasowej jeden z liderów partii Jarosław Sellin, funkcjonująca w TVP koalicja doprowadziła do powrotu do tej instytucji cenzury.

– Zwracamy uwagę, że np. film o poecie Stefanie Brzozie niszczonym przez SB, film o historii KPN, o drugiej fali internowania w stanie wojennym, kontrowersje wokół filmu "Towarzysz Generał" i niemożność wyemitowania tego filmu po raz drugi – to wszystko świadczy o tym, że wróciła patologia cenzorska do TVP i PiS to autoryzuje – powiedział we wtorek w Poznaniu Sellin.

– PiS powinien tę koalicję zerwać. Nie dość, że tego nie usłyszeliśmy na kongresie, to jeszcze słyszymy kolejne spekulacje o możliwości zawarcia koalicji rządowej pomiędzy PiS a SLD postulowanej przez część zwłaszcza młodszych działaczy tego ugrupowania. To już w ogóle jest dla nas niezrozumiałe ze względu na to, czym PiS był jeszcze parę lat temu i w czym w dobrej wierze uczestniczyliśmy – dodał.

Zdaniem posła partii Jana Filipa Libickiego, choć w historii było tak, że to PiS unieszkodliwiał koalicjantów, patrząc na obecną koalicję w mediach publicznych można dojść do wniosku, że sytuacja jest odwrotna. – Włodzimierz Czarzasty i Robert Kwiatkowski to nie Andrzej Lepper czy Roman Giertych – to są poważni zawodnicy. Wygląda na to, że to przystawka zaczyna konsumować danie główne – powiedział Libicki.

Rzecznik PiS Adam Bielan uważa, że powstanie koalicji PiS-SLD nie jest możliwe. W poniedziałek w mediach, pojawiły się takie głosy, głównie za sprawą posła PiS Adama Hofmana. – Myślę, że koalicję z SLD wyklucza zdecydowana większość członków władz PiS, sądzę, że zdanie Adama Hofmana w tej sprawie jest odosobnione – mówił Bielan.

– Nie widzę nic złego w tym, że prezentuje się jakieś poglądy, nawet krytyczne pod adresem władz, chodzi o to, by robić to na forum odpowiednich ciał statutowych partii, a nie za pomocą mediów. W tym drugim wypadku można mieć wątpliwości, co do intencji osób, które takie poglądy formułują, czy nie chodzi im o to, by zareklamować własne nazwisko – powiedział rzecznik PiS.

W poniedziałek b. prezydent Aleksander Kwaśniewski mówił mediom, że koalicja PiS-SLD oparta na pragmatycznym programie ku przyszłości jest realna. Zaznaczył, że ewentualne porozumienie PiS z SLD "to jeden z wątków dyskusji, który na pewno w Prawie i Sprawiedliwości ma miejsce".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Posłowie Polski Plus: W koalicji to SLD zje PiS
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.