"Powiedział tylko powodzenia i do widzenia". Poruszający gest anonimowego kierowcy

"Powiedział tylko powodzenia i do widzenia". Poruszający gest anonimowego kierowcy
(fot. facebook.com / Maciej Siuda)
facebook.com / Maciej Siuda / kw

"Tankowałem dzisiaj paliwo w bańki do pił i agregatów..." - wpis mężczyzny pomagającego ofiarom nawałnic o tajemniczym kierowcy podbija dziś internet.

Maciej Siuda, który pracuje przy akcji pomocowej dla ofiar nawałnicy z 11 sierpnia na Kaszubach, opisał niecodzienną sytuację, która spotkała go na jednej ze stacji benzynowych. Tankując paliwo do pił łańcuchowych oraz agregatów, które są jedynym źródłem prądu dla tysięcy mieszkańców oraz robotników pracujących w lesie, spotkał mężczyznę, który uzupełniał poziom paliwa w swoim aucie z poznańskimi tablicami rejestracyjnymi. Po krótkiej rozmowie okazało się, że kierowca z Poznania... zapłacił też za paliwo służące do walki ze skutkami nawałnicy.

DEON.PL POLECA
Prymas Polak po serii nawałnic: bądźmy solidarni z bliźnimi w nieszczęściu >>

"Nie chciał się przedstawić. Powiedział tylko powodzenia i do widzenia" - napisał Maciej Siuda.

Takie małe i anonimowe gesty solidarności przypadają do gustu internautom. Wpis na Facebooku udostępniono ponad 2 tysiące razy.

Tankowalem dzisiaj paliwo w bańki do pił i agregatów.Pan z auta na tablicach PO... coś tam zapytal dla kogo i po co a...

Opublikowany przez Maciej Siuda na 19 sierpnia 2017

*   *   *

Aby pomóc poszkodowanym poprzez akcję Caritas Polska można wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas  PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 - z dopiskiem WICHURA.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Douglas Hyde

Pasjonująca biografia założyciela Małego Dzieła Boskiej Opatrzności

Opiekował się bliźnimi, jak to i inni czynią, dążył do sprawiedliwości społecznej, ale jego nadzwyczajna siła i moc tkwiła w tym, że we wszystkim, co czynił, polegał wyłącznie...

Skomentuj artykuł

"Powiedział tylko powodzenia i do widzenia". Poruszający gest anonimowego kierowcy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.