Powitanie rosyjskiej pary prezydenckiej

Zobacz galerię
Powitanie rosyjskiej pary prezydenckiej
Prezydent Bronisław Komorowski oraz prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew podczas oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego. (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
PAP / psd

W Pałacu Prezydenckim rozpoczęły się w poniedziałek po południu rozmowy prezydentów Polski i Rosji: Bronisława Komorowskiego i Dmitrija Miedwiediewa.

Rozmowy rozpoczęły się tuż po ceremonii oficjalnego powitania Miedwiediewa i jego żony Swietłany na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego. Rosyjskich gości przywitali Bronisław Komorowski i jego żona Anna.

Po krótkiej rozmowie pierwszych par rozpocznie się spotkanie w cztery oczy Komorowskiego i Miedwiediewa; potrwa około pół godziny. Następnie prezydenci przewodniczyć będą rozmowom polskiej i rosyjskiej delegacji.

Jednym z głównych tematów rozmów ma być sprawa zbrodni katyńskiej. Miedwiediew składa wizytę w Polsce kilkanaście dni po przyjęciu przez rosyjską Dumę Państwową uchwały w sprawie zbrodni katyńskiej, w której mord na polskich oficerach wiosną 1940 roku uznano za zbrodnię reżimu stalinowskiego.

Prezydenci - według zapowiedzi Komorowskiego - mają też mówić o kwestii upamiętnienia ofiar na miejscu katastrofy smoleńskiej. Niewykluczone, że podczas rozmów pojawi się także kwestia śledztwa w sprawie katastrofy.

DEON.PL POLECA

Na godz. 14.05 zaplanowano podpisanie polsko-rosyjskich umów międzyrządowych w obecności Komorowskiego i Miedwiediewa. Następnie odbędzie się konferencja prasowa prezydentów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Powitanie rosyjskiej pary prezydenckiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.