Pracownica banku przywłaszczyła sobie milion

PAP / ad

140 zarzutów związanych z przywłaszczeniem ponad miliona złotych postawiono Dorocie S., pracownicy suwalskiego oddziału Banku Pekao S.A. Przygotowywany jest akt oskarżenia w tej sprawie - poinformował PAP prok. Józef Murawko z Prokuratury Rejonowej w Suwałkach (Podlaskie).

Prokuratura ustaliła, że kobieta w latach 2003-2007 oszukiwała bogatych klientów banku, m.in. wypłacając z ich kont pieniądze. Lokowała je w funduszach inwestycyjnych i na giełdzie, a potem - zatrzymując zysk, gdy taki był - przywłaszczone kwoty wpłacała znów na konta klientów, ale nie zawsze. Wyłudzała także kredyty, podrabiając podpisy klientów.

Prokuratura przedstawiła jej 140 zarzutów związanych z oszustwem, przywłaszczeniem mienia i kradzieżą. Według śledczych Dorota S. dokonała oszustw na kwotę przynajmniej miliona zł.

Murawko powiedział, że ze względu na tajemnicę bankową prokuraturze nie udało się ustalić wszystkich poszkodowanych. Część z nich przebywa za granicą i prokuratura wyodrębniła te przypadki do oddzielnego postępowania.

Sprawa wyszła na jaw w 2007 roku po przeprowadzonej w banku kontroli. Dorota S. spodziewając się, że nie uniknie odpowiedzialności, sama zgłosiła się do prokuratury. Przyznała się wówczas do przywłaszczenia ok. 200 tys. zł.

Kobieta od wielu lat pracowała w bankowości. Przez ostatnie kilka lat swej pracy zajmowała jedno z najważniejszych i odpowiedzialnych stanowisk w suwalskim oddziale Banku Pekao SA. Teraz grozi jej do 10 lat więzienia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pracownica banku przywłaszczyła sobie milion
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.