Premier o strategii energetycznej

Premier o strategii energetycznej
(fot. PAP/Marcin Bielecki)
PAP / kk

Bezpieczeństwo energetyczne, oparcie energetyki o własne źródła oraz konkurencyjność i nowoczesność to przesłanki, na których opiera się strategia energetyczna rządu - mówiła w czwartek w Gorzowie Wielkopolskim premier Beata Szydło.

W czwartek premier uczestniczyła w otwarciu nowego bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Gorzów będącej oddziałem PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA.

Jak zaznaczyła Beata Szydło, strategia energetyczna rządu opiera się na dwóch przesłankach. Pierwszą z nich jest bezpieczeństwo energetyczne. "Bezpieczeństwo energetyczne oznacza, że chcemy być niezależni, chcemy opierać naszą energetykę o nasz własne źródła" - mówiła.

Druga przesłanka - kontynuowała premier - to konkurencyjność i nowoczesność, "to, co będzie sprawiało, że Polska energetyka będzie oparta o nowoczesne technologie, dająca miejsca pracy, bezpieczna; czyste technologie, które będą, chroniły również nasze środowisko".

Celem rządu - mówiła - jest "gospodarka oparta o nowoczesny przemysł i nowoczesne technologie".

"Dzisiaj jesteśmy w obiekcie, który służy energetyce, ale przecież energetyka to również powiązanie z górnictwem, z węglem, to gaz i to w szerokim wymiarze bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju" - mówiła szefowa rządu.

Premier podkreśliła, że to przykład tego, jak rząd będzie zmieniać polską gospodarkę, "w którym kierunku podążać będzie polski przemysł". Jak zaznaczyła, w programie odpowiedzialnego rozwoju wicepremiera Mateusza Morawieckiego rząd PiS bardzo wiele uwagi poświęcają odbudowie polskiego przemysłu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Premier o strategii energetycznej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.