Premier: odmrażanie gospodarki możliwe na przełomie maja i czerwca

Premier: odmrażanie gospodarki możliwe na przełomie maja i czerwca
Premier Mateusz Morawiecki (fot. Leszek Szymański / PAP)
PAP/dm

Na przełomie maja i czerwca będzie można odmrażać znaczną część gospodarki – powiedział w Lubinie premier Mateusz Morawiecki. Premier zastrzegł, że zależy to od tempa szczepień przeciwko koronawirusowi.

Jak stwierdził szef rządu, ma przekonanie, że dzięki narodowemu programowi szczepień „zbliżamy się do przełomu”. Przełom ten „może w najbliższych tygodniach doprowadzić do tego, że wreszcie na przełomie maja i czerwca będzie można znaczną część gospodarki odmrażać” - powiedział Morawiecki.

Jak dodał, niektóre elementy gospodarki mogą być odmrażane wcześniej, a niektóre później, a tempo odmrażania zależy od tempa szczepień.

Morawiecki przypomniał, że od 10 maja każdy, kto skończył 18 lat będzie mógł się zarejestrować do szczepienia, a w drugiej dekadzie maja rozpoczną się szczepienia w zakładach pracy i przedsiębiorstwach. 

- Jestem przekonany, że będzie to przełom - stwierdził szef rządu. - Gen sceptycyzmu czy zwątpienie w sens narodowego programu szczepień powodują, że szeroki powrót do normalności będzie trwał dłużej - przestrzegł.

Jak podkreślił, wszystkie dane potwierdzają prawidłowość, że konieczne jest osiągnięcie pewnego poziomu odporności populacyjnej.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Premier: odmrażanie gospodarki możliwe na przełomie maja i czerwca
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.