WHO alarmuje: "Zakażenia i zgony nadal rosną w niepokojącym tempie"

WHO alarmuje: "Zakażenia i zgony nadal rosną w niepokojącym tempie"
Fot.: Markus Spiske/pexels.com
PAP / tkb

Liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem wzrosła prawie dwukrotnie na całym świecie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, zbliżając się do najwyższego wskaźnika obserwowanego do tej pory podczas pandemii – powiadomiła PAP za szefem WHO Tedrosem Adhanomem Ghebreyesusem.

"Niektóre kraje, którym udało się uniknąć początkowej epidemii COVID-19 notują obecnie gwałtowny wzrost zachorowań" - poinformował szef WHO, wyraził on również zaniepokojenie np. Papuą Nową Gwineą, gdyż może tam wybuchnąć znacznie większa epidemia. "Ten kraj powinien otrzymać jak najszybciej więcej szczepionek przeciwko COVID-19" - powiedział.

DEON.PL POLECA
"Jeszcze do początku tego roku w Papui Nowej Gwinei zgłoszono mniej niż 900 przypadków (zakażenia koronawirusem - przyp. red.) i 9 zgonów" - wskazał szef WHO. A obecnie w kraju tym odnotowano już 9300 infekcji i 83 zgony, z czego połowę stwierdzono w samym tylko marcu. "Chociaż liczby te są wciąż mniejsze niż w innych krajach, wzrost jest gwałtowny i WHO jest bardzo zaniepokojona możliwością wybuchu znacznie większej epidemii" - informuje PAP.

W kraju o którym mówi szef WHO nadal występuje problem z obywatelami, którzy nie noszą maseczek oraz nie wierzą w istnienie koronawirusa. Z tego względu do kraju w tym tygodniu przybyły trzy zespoły ratownictwa medycznego z Niemiec, Australii i Stanów Zjednoczonych. "Sytuacja w owym kraju jest teraz bardzo trudna" - przekazał dyrektor regionalny WHO dla zachodniego Pacyfiku Takeshi Kasai.

"Papua Nowa Gwinea jest doskonałym przykładem na to, dlaczego równość (w dostępie do) szczepionek jest tak ważna" - wskazał Tedros. Dodał, że ten wyspiarski kraj na Pacyfiku polega na szczepionkach przekazanych przez Australię oraz od programu COVAX - donosi PAP.

Źródło: PAP/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Alfred Wierzbicki, Karol Kleczka

Wiara, która nie boi się Innego

Czy Kościół może być wspólnotą, która nikogo nie wyklucza? Czy chrześcijanin zawsze powinien stawać po stronie atakowanego, bez względu na jego poglądy? Co najbardziej szkodzi wiarygodności Kościoła? 

Ksiądz...

Skomentuj artykuł

WHO alarmuje: "Zakażenia i zgony nadal rosną w niepokojącym tempie"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.