Premier: przyjąłem dymisję ministra Nowaka

Premier: przyjąłem dymisję ministra Nowaka
(fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
PAP / mm

Minister transportu Sławomir Nowak złożył na moje ręce dymisję ze sprawowanego urzędu; tę dymisję przyjmuję - oświadczył w piątek premier Donald Tusk. Jak podkreślił, dymisja ma związek z wnioskiem prokuratury o uchylenie Nowakowi immunitetu.

Jak poinformowała w piątek warszawska prokuratura, w ocenie prokuratora prowadzącego śledztwo są dostateczne podstawy do przyjęcia, że minister transportu w sposób świadomy nie wykazał zegarka w oświadczeniach majątkowych. Prokuratura skierowała też do prokuratora generalnego wniosek o uchylenie ministrowi immunitetu poselskiego.

Tusk wyraził nadzieję, że sprawa zostanie szybko wyjaśniona. Ocenił też, że Nowak, składając dymisję, zachował się "honorowo i z klasą".

"Mam nadzieję, że cała ta sprawa zostanie możliwie szybko wyjaśniona i mam nadzieję, że będziemy mogli szybko wrócić do współpracy. Po wyjaśnieniu, jeśli to wyjaśnienie, czy decyzja sądu, będzie korzystna dla ministra Sławomira Nowaka, będzie mógł wrócić i chętnie go powitam znowu w tym samym miejscu" - powiedział premier.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Premier: przyjąłem dymisję ministra Nowaka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.