Prezydent Andrzej Duda deklaruje dalsze wsparcie dla WOŚP

Prezydent Andrzej Duda deklaruje dalsze wsparcie dla WOŚP
(fot. PAP/Adam Warżawa)
PAP/ ed

Prezydent Andrzej Duda zadeklarował, że będzie nadal wspierał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, którą uważa za cenną inicjatywę. Nie chciał jednocześnie komentować odejścia, a potem powrotu Jerzego Owsiaka do kierowania WOŚP.

"Oczywiście, że tak. W polskich szpitalach jest bardzo wiele urządzeń, które ratują dzieci, ratują życie, które są zakupione ze środków zakupionych przez Polaków w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z naszych datków, i to jest bardzo cenne" - powiedział prezydent, pytany w telewizji WP, czy WOŚP nadal cieszy się wsparciem jego i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy.

Wspieramy z Żoną także WOŚP

Podkreślił, że zawsze wspiera wszystkie akcje charytatywne, które są realizowane. "Dajemy temu z żoną wielokrotnie wyraz. Wspieramy także Wielką Orkiestry Świątecznej Pomocy, co roku staramy się dać jak najbardziej ciekawy przedmiot do tego, żeby podlegał licytacji, mając nadzieję na to, że będzie licytowany wysoko i że w związku z tym środki wpłyną właśnie na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i będą mogły być z tego realizowane kolejne działania pomocowe" - dodał Duda.

Prezydent nie chciał komentować ubiegłotygodniowej decyzji Jerzego Owsiaka o rezygnacji z kierowania WOŚP, a następnie powrotu do funkcji prezesa fundacji. "Różne osoby różnie to interpretują. Mnie trudno jest odpowiedzieć, nie będę się na ten temat wypowiadać. To są decyzje pana Owsiaka" - powiedział.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prezydent Andrzej Duda deklaruje dalsze wsparcie dla WOŚP
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.