Prezydent Duda o "rosyjskiej agresji": Ukraina powinna odzyskać swoją integralność terytorialną

Prezydent Duda o "rosyjskiej agresji": Ukraina powinna odzyskać swoją integralność terytorialną
(fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
PAP / kw

Z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem zgodziliśmy się, że Ukraina powinna odzyskać swoją integralność terytorialną - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda. Dodał, że zależy mu na wsparciu Turcji, jeżeli chodzi o wzmacnianie wschodniej flanki NATO.

Duda poinformował na konferencji prasowej, że dziękował Erdoganowi za to, że Turcja realizuje swoje zobowiązania wobec Unii Europejskiej, jeżeli chodzi o wsparcie w walce z kryzysem migracyjnym.

"Pan prezydent mówił mi, że w tej chwili szacują, że na terytorium Turcji znajduje się ok. 3,5 mln uchodźców, z których część zamieszkuje w obozach dla uchodźców, których koszty utrzymania ponosi dzisiaj państwo tureckie" - mówił prezydent.

Według Dudy zobowiązania UE "z tego tytułu wobec państwa tureckiego powinny zostać zrealizowane". "Mam nadzieję, że one zostaną zrealizowane, bo dla Europy, dla Unii Europejskiej, także dla Polski, ta sprawa, jest sprawą niezwykle ważną" - podkreślił.

DEON.PL POLECA

"Mówiłem prezydentowi, że zależy mi na wsparciu Turcji, jeżeli chodzi o politykę Sojuszu Północnoatlantyckiego, jeżeli chodzi o wzmacnianie wschodniej flanki NATO" - dodał Duda. "Zgodziliśmy się, ze Ukraina absolutnie jest zasadniczym celem, do jakiego NATO powinno zmierzać i Unia Europejska. Także, aby Ukraina odzyskała swoją integralność terytorialną i aby ta agresja rosyjska na Ukrainę zakończyła się tym, że Ukraina odzyska kontrolę nad swoimi granicami, zgodnie z umowami międzynarodowymi i zgodnie z prawem międzynarodowym" - zaznaczył prezydent.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prezydent Duda o "rosyjskiej agresji": Ukraina powinna odzyskać swoją integralność terytorialną
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.