Prezydent Komorowski wsparł WOŚP

Prezydent Komorowski wsparł WOŚP
(fot. PAP/Jacek Turczyk)
PAP / ptsj

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku gra, by Polska była coraz lepsza - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, wrzucając pieniądze do puszki wolontariuszy na warszawskim Starym Mieście. W niedzielę odbywa się 23. Finał WOŚP.

"Chciałem serdecznie podziękować wszystkim, którzy udzielili wsparcia Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, która jak co roku gra, aby Polska była odrobinę lepsza, która gra o to, byśmy wszyscy byli odrobinę lepsi" - powiedział prezydent.

"Wszystkich zachęcam do tego, aby wykazali się jak największą hojnością, wrzucając choć parę groszy do puszek" - dodał.

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem: "Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów". W całej Polsce odbywają się uliczne biegi, pikniki oraz koncerty. Na rzecz Orkiestry w tym roku kwestuje 120 tys. wolontariuszy. W niedzielę do południa na koncie WOŚP znalazło się ponad 3 mln złotych.

Środki z tegorocznej zbiórki będą przeznaczone na utrzymanie standardów diagnostyki, głównie w czterech dziedzinach pediatrii. Pierwsza to onkologia, w której WOŚP chciałaby rozpropagować nowoczesną diagnostykę genetyczną, aby dostęp do niej miało jak najwięcej dzieci. Kolejną dziedziną jest kardiochirurgia - fundacja chce wyposażyć stanowiska do intensywnej terapii dla dzieci przed i po operacjach serca. Zebrane środki będą przeznaczone również na diagnozowanie chorób reumatologicznych, gdzie bardzo ważne jest wczesne ich wykrycie. Po raz pierwszy WOŚP wspierać będzie pulmonologię.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prezydent Komorowski wsparł WOŚP
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.