Prezydent skierował list kondolencyjny do prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Prezydent skierował list kondolencyjny do prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej
(fot. shutterstock.com)
3 lata temu
PAP / ms

"Z głębokim żalem przyjąłem informację o odnalezieniu ciał górników zaginionych w wyniku wstrząsu w kopalni Zofiówka, składam wyrazy współczucia rodzinom i bliskim ofiar"

 

Do wstrząsu w kopalni Zofiówka doszło 5 maja. W jego efekcie śmierć poniosło pięciu górników; dwóch udało się uratować jeszcze pierwszego dnia. Ciało ostatniego z poszukiwanych pracowników ratownicy znaleźli w nocy z wtorku na środę, w jedenastej dobie akcji ratowniczej; następnie przetransportowali je na powierzchnię.

"Z głębokim żalem przyjąłem informację o odnalezieniu ciał górników zaginionych w wyniku wstrząsu w kopalni Zofiówka. Wiadomość ta napawa mnie tym większym smutkiem, że gdy w dzień po wypadku byłem w kopalni, żyliśmy wszyscy nadzieją, że ci, którzy zostali pod ziemią, wrócą cali i zdrowi. Niestety tak się nie stało. Zginęło pięciu górników" - napisał prezydent w liście kondolencyjnym opublikowanym w piątek na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta.

"Składam wyrazy współczucia rodzinom i bliskim ofiar i zapewniam o mojej pamięci. Raz jeszcze życzę szybkiego powrotu do zdrowia górnikom, którzy zostali uratowani" - dodał prezydent.

Podziękował też wszystkim zaangażowanym w akcję ratunkową, szczególnie ratownikom górniczym, którzy - jak napisał - "z najwyższym profesjonalizmem i heroiczną odwagą, w niezwykle trudnych warunkach, pospieszyli na pomoc swoim kolegom".

"W tych ciężkich chwilach jestem myślami z wszystkimi, których dotknęła ta straszna tragedia, łącząc się w bólu i modlitwie" - podkreślił Andrzej Duda.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prezydent skierował list kondolencyjny do prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.