Prokuratura zajmie się szokującą reklamą

Prokuratura zajmie się szokującą reklamą
Fot. Reklama, która ukazała się w "Info Magazine Skateboard"
PAP / wab

Komenda Główna Policji skierowała do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez właścicieli pisma skateboardowego, w którym zamieszczono reklamę przedstawiającą mężczyznę celującego w głowę klęczącego policjanta.

Jak powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski, zawiadomienie to dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa polegającego "na publicznym nawoływaniu do występku albo zbrodni bądź też publicznym pochwalaniu popełnienia przestępstwa".

- To jest nasza reakcja na bulwersującą całe środowisko policyjne reklamę. Ona ma szczególny wydźwięk po śmierci policjanta, który zginął na warszawskiej Woli (został śmiertelnie raniony nożem przez dwóch 18-latków - red.) - zaznaczył rzecznik.

Dodał, że w jego opinii reklama przedstawia też bardzo mylny obraz osób korzystających z deskorolki. - Według niej osoba, która jeździ na deskorolce to potencjalny przestępca, który marzy, by kogoś zabić. Myślę, że jest ona obrażająca też dla skateboardzistów - podkreślił.

W styczniowo-lutowym wydaniu pisma "Info Magazine Skateboard" ukazało się zdjęcie mężczyzny w policyjnym mundurze, klęczącego przed chłopakiem, który celuje do niego z pistoletu. Jest też napis w "dymku": "na kolana psie".

Jak podała w środę "Gazeta Wyborcza", sprawą zajmuje się już prokuratura w Toruniu. Wszczęła ona z urzędu postępowania sprawdzające.

- Decyzja zapadła po zapoznaniu się z materiałami prasowymi na ten temat i ustaleniu, że wydawca czasopisma, które zamieściło reklamę, ma swą siedzibę w Toruniu - powiedział rzecznik tej prokuratury Artur Krauze.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prokuratura zajmie się szokującą reklamą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.