Protest głodowy ws. historii zawieszony

Protest głodowy ws. historii zawieszony
Tomasz Olko (L), Grzegorz Wysocki (2L), Adam Borowski (2P) i Piotr Gryza (P) podczas konferencji prasowej nt. strajku głodowego przeciwko ograniczaniu nauki historii w Warszawie. Prowadzący protest działacze opozycji demokratycznej z czasów PRL, poinformowali, że zdecydowali się na zawieszenie głodówki, aby uszanować święta wielkanocne. (fot. PAP/Paweł Supernak)
PAP / wm

Protest głodowy w sprawie nauczania historii w szkołach ponagimnazjalnych, który w Warszawie prowadziło sześciu działaczy opozycji demokratycznej z czasów PRL, został zawieszony. Uczestnicy protestu poinformowali o tym w piątek na konferencji prasowej.

Poinformowali, że zdecydowali się na zawieszenie protestu, aby uszanować święta wielkanocne. Jednocześnie zaznaczyli, że akcja protestacyjna trwa nadal i 10 kwietnia ma rozpocząć się protest głodowy w Siedlcach.

Na znak protestu przeciwko rozporządzeniu o nowej podstawie programowej nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych, dotyczącym głównie lekcji historii strajk głodowy od 30 marca w Krakowie prowadzili m.in. działacze opozycji demokratycznej z czasów PRL. Głodówka w Warszawie, która była kontynuacją krakowskiego protestu, odbywała się w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Protest głodowy ws. historii zawieszony
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.