Przepiękny gest mieszkańców Łodzi

Przepiękny gest mieszkańców Łodzi
(fot. Wikimedia Commons / Mateusz War.)
facebook.com, Radio Łódź / kk

Jak co roku w zimowe noce, na ulicach Łodzi pojawia się szczególny autobus. Bezdomni mogą w nim uzyskać doraźną pomoc w postaci gorącego posiłku, ciepłego ubrania czy leków.

Autobus to wspólna inicjatywa Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta oraz łódzkiego MPK. Tradycyjne już zimowe kursy, mające miejsce od czternastu lat, trwają od 1 grudnia do 15 marca, od godziny 22:00 aż do rana w zależności od dziennego zapotrzebowania.

Na trasie ciągnącej się przez łódzkie schroniska, place i dworce kolejowe, co wieczór gromadzi się kilkuset potrzebujących.

Prawie wszystko o bezdomności [REPORTAŻ] >>

DEON.PL POLECA

Zapotrzebowanie jest duże, bo po zeszłorocznej akcji liczenia bezdomnych przeprowadzonej przez łódzki MOPS okazało się, że w Łodzi jest niemal tysiąc osób znajdujących się w tej trudnej sytuacji. Miejskie noclegownie są w stanie zapewnić miejsce dla połowy z nich, lecz pozostałe śpią głównie w pustostanach czy na klatkach.

Wśród korzystających z pomocy autobusu są nie tylko osoby bezdomne, ale także ubodzy posiadający dach nad głową, dla których nocna zupa bywa jedynym ciepłym posiłkiem w trakcie dnia. Za jej przygotowanie odpowiadają wolontariusze łódzkich schronisk, sami będący osobami bezdomnymi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Przepiękny gest mieszkańców Łodzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.