Przesłuchanie sprawcy wypadku w Kamieniu Pom.

Przesłuchanie sprawcy wypadku w Kamieniu Pom.
(fot. PAP/Marcin Bielecki)
7 lat temu
PAP / drr

W czwartek po południu rozpoczęło się przesłuchanie sprawcy wypadku w Kamieniu Pomorskim, w którym zginęło sześć osób. Może on usłyszeć zarzut doprowadzenia w stanie nietrzeźwym do katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi do 15 lat więzienia.

Przed budynkiem prokuratury w Kamieniu Pomorskim, gdzie przesłuchiwany jest 26-letni Mateusz S., zgromadziło się, oprócz dziennikarzy, kilkudziesięciu mieszkańców miasta.

Przed przesłuchaniem mężczyzna został przebadany w Zakładzie Medycyny Sądowej w Szczecinie.

W Nowy Rok w Kamieniu Pomorskim kierowane przez 26-latka bmw wypadło z drogi i wjechało w grupę ludzi. Na miejscu zginęło pięć dorosłych osób, w tym spacerujący chodnikiem policjant z żoną, i jedno dziecko. 9-letni chłopiec zmarł w szpitalu podczas reanimacji. 8-letni chłopiec i 10-letnia dziewczynka przebywają w szpitalu w Szczecinie.

Kierowca nie mógł być przesłuchany w środę, bo był pijany; miał prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jeszcze w środę prokurator przesłuchał młodą kobietę, która jako pasażerka jechała z nim samochodem. To są istotne dla śledztwa zeznania, jednak prokurator nie ujawnia ich szczegółów - poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz.

Po wypadku policja informowała, że rozważa trzy jego przyczyny: brawurę, nadmierną prędkość i premedytację.

26-latek może usłyszeć zarzut doprowadzenia w stanie nietrzeźwym do katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi do 15 lat więzienia. Sprawca wypadku odpowiadał już za jazdę pod wpływem alkoholu w 2006 roku. Odebrano mu wówczas prawo jazdy na rok.

Joanna Woźnicka, rzeczniczka szpitala, w którym przebywają ranne w wypadku dzieci, poinformowała, że ich stan nie zmienił się od środy. Chłopiec, który przebywa na oddziale intensywnej terapii, jest nadal w stanie zagrażającym życiu, a życiu dziewczynki, hospitalizowanej na oddziale chirurgii, nic nie zagraża.

Rodzinom ofiar pomoc zaoferowali zarówno samorząd lokalny, resort spraw wewnętrznych, jak i sama policja.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Przesłuchanie sprawcy wypadku w Kamieniu Pom.
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.