"Przyjąłem propozycję pana prezydenta"

"Przyjąłem propozycję pana prezydenta"
Tadeusz Mazowiecki (fot. Marcin Mycielski / wikipedia.pl)
11 lat temu
PAP / wm

B. premier Tadeusz Mazowiecki powiedział w piątek PAP, że przyjął propozycję prezydenta Bronisława Komorowskiego, aby zostać jego strategicznym doradcą.

- Przyjąłem propozycję pana prezydenta. Zaczynam pracę. Nie chcę na razie nic więcej mówić - powiedział Mazowiecki.

O tym, że b. premier ma być doradcą Komorowskiego media informowały już pod koniec sierpnia. Wtedy Mazowiecki nie chciał jednak potwierdzić tych doniesień.

W roku 1989 Mazowiecki został pierwszym niekomunistycznym premierem Polski. Kandydował w wyborach prezydenckich w roku 1990. Po przegranych wyborach podał swój rząd do dymisji. Mazowiecki był też posłem kilku kadencji oraz współtwórcą i przewodniczącym Unii Demokratycznej i Unii Wolności.

Jako pierwszy informację o przyjęciu propozycji przez Mazowieckiego podał na swoich stronach tygodnik "Polityka".

Doradcą prezydenta w ostatnich dniach został prof. Tomasz Nałęcz, który będzie się zajmował sprawami dziedzictwa historycznego.

Doradcą prezydenta ds. medialnych jest Jerzy Smoliński. Komorowskiemu mają także doradzać: prof. Roman Kuźniar (sprawy zagraniczne) oraz prof. Tomasz Borecki (sprawy wsi).

Społecznymi doradcami prezydenta ds. samorządu zostali: profesorowie: Michał Kulesza, Jerzy Regulski i Paweł Swianiewicz oraz dr Jarosław Neneman.

Również były działacz opozycyjny Henryk Wujec powiedział w piątek PAP, że otrzymał propozycję współpracy w charakterze doradcy prezydenta ds. społeczeństwa obywatelskiego. Jak dodał, ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, ale tematyka jest mu bliska, więc chętnie ją przyjmie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Przyjąłem propozycję pana prezydenta"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.