PSL wystawia do walki o Senat celebrytkę

PSL wystawia do walki o Senat celebrytkę
PAP / psd

Celebrytką, którą PSL wystawi do Senatu w Warszawie będzie... Anna Kalata, była minister pracy i polityki społecznej w rządzie PiS-LPR-Samoobrona, uczestniczka 12. edycji "Tańca z Gwiazdami" - dowiedziała się PAP od polityków PSL.

Informacja ta ma być przedstawiona we wtorek wieczorem w Hotelu Gromada, gdzie Kalata organizuje swoje imieniny. Mają w nich uczestniczyć czołowi politycy Stronnictwa, m.in. wicepremier Waldemar Pawlak, szef klubu Stanisław Żelichowski, wicemarszałek Sejmu Ewa Kierzkowska.

W ubiegłym tygodniu media obiegła informacja, że PSL w jesiennych wyborach postawi na celebrytów, którzy powalczą o mandat senatorski w Warszawie. "Naszą gwiazdą jest kobieta związana ze światem kultury i showbiznesu. Trochę pokroju Kuby Wojewódzkiego. Chodzi o pokazanie, że PSL jest trendy i jak się okazuje, staje się także obszarem zainteresowania gwiazd showbiznesu" - mówił PAP jeden z mazowieckich działaczy.

Kalata z ramienia Samoobrony była ministrem pracy i polityki społecznej w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, a następnie w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Wraz z rozpadem koalicji PiS-LPR-Samoobrona podała się do dymisji i wycofała z polityki.

W 2010 roku przeszła spektakularną metamorfozę. Jak pisały wówczas gazety, "z dojrzałej kobiety po czterdziestce w ciągu trzech lat zamieniła się w atrakcyjną blondynkę". W ubiegłym roku zagrała w bollywoodzkim filmie "Cztery spotkania" oraz wzięła udział w 12. edycji "Tańca z Gwiazdami".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

PSL wystawia do walki o Senat celebrytkę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.