Rada SLD za pójściem do wyborów w koalicji

Rada SLD za pójściem do wyborów w koalicji
Lider SLD Leszek Miller, przed posiedzeniem Rady Krajowej partii, 18 bm. w Warszawie. (fot. PAP/Tomasz Gzell)
PAP/rj

Rada Krajowa SLD zdecydowała w sobotę, że Sojusz w nadchodzących wyborach parlamentarnych wystartuje w koalicji. Idziemy razem - poinformował PAP rzecznik Sojuszu Dariusz Joński.

W partii nie było jednomyślności co do tego, czy Sojusz powinien wystartować w wyborach samodzielnie czy też w koalicji. Wątpliwości działaczy SLD budziło m.in. to, że start w koalicji oznaczałby zmianę nazwy oraz konieczność przekroczenia 8-procentowego progu wyborczego.

Szef SLD Leszek Miller mówił dziennikarzom przed rozpoczęciem sobotniego posiedzenia Rady, że to niewątpliwie jedna z najważniejszych decyzji stojących przed SLD. W piątek wieczorem o sprawie dyskutował Zarząd Krajowy SLD. Nie zapadły jednak żadne ustalenia.

Rozmowy o wspólnym starcie lewicy - m.in. SLD, Twojego Ruchu i Zielonych - toczyły się pod auspicjami OPZZ.

Ugrupowania lewicowe wstępnie porozumiały się na początku lipca co do wspólnego minimum programowego. W rozmowach o wspólnym starcie w wyborach brało udział ponad 30 organizacji - partii i stowarzyszeń. Poza SLD, Zielonymi i Twoim Ruchem były to m.in.: Unia Pracy, Partia Demokratyczna, Wolność i Równość, Ruch Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza i Polska Partia Pracy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rada SLD za pójściem do wyborów w koalicji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.