Rafalska: staramy się, aby świat dla osób niewidomych stawał się łatwiejszy

Rafalska: staramy się, aby świat dla osób niewidomych stawał się łatwiejszy
(fot. shutterstock.com)
PAP / jp

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska w niedzielę złożyła osobom niewidomym i niedowidzącym życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Niewidomych.

Dodała, że resort pracuje nad rozwiązaniami, które mogłyby uczynić świat dla tych osób łatwiejszym.

Szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska w umieszczonym na twitterze nagraniu podkreśliła, że obchodzony w niedzielę Międzynarodowy Dzień Niewidomych to "okazja, żeby zrozumieć, przybliżyć i poznać problemy, z jakimi stykają się osoby niewidome i osoby niedowidzące".

Zapewniła, że ministerstwo pracuje nad rozwiązaniami, które mogłyby uczynić świat dla osób niepełnosprawnych "przyjemniejszym" i "łatwiejszym".

DEON.PL POLECA

- O państwa problemach pamiętamy i staramy się je rozwiązać - zaznaczyła.

Rafalska podkreśliła, że ten dzień jest okazją, żeby przede wszystkim pogratulować i złożyć życzenia osobom niewidomym i niepełnosprawnym.

- Dużo zdrowia, dużo miłości, ludzkiej życzliwości i wszystkiego najlepszego w ten Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych - życzyła.

Podziękowała również osobom, które okazują niewidomym pomoc i wsparcie.

- To są ich bliscy, ich rodziny, często asystenci, sąsiedzi. Ci wszyscy, którzy są uczestnikami życia osób niewidomych i niedowidzących, które je wspierają, pomagają, ułatwiają to życie - wymieniła szefowa MRPiPS.

Rafalska wyraziła nadzieję, że o swoich problemach będziemy "wzajemnie pamiętali przez cały rok, a nie tylko w jednym tak bardzo uroczystym dniu".

- Wszystkiego najlepszego państwu życzę - zakończyła minister.

Międzynarodowy Dzień Niewidomych - zwany też Międzynarodowym Dniem Białej Laski - obchodzony jest na świecie 15 października corocznie od 1964 roku. Celem święta jest przybliżenie społeczeństwu problemów, z którymi na co dzień zmagają się osoby niewidome i niedowidzące. W Polsce ten dzień oficjalnie po raz pierwszy obchodziliśmy w 1993 roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rafalska: staramy się, aby świat dla osób niewidomych stawał się łatwiejszy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.