Rewolucja technologiczna przed pośredniakami

8 lat temu
PAP / psd

Firmy chcą same szukać pracowników wśród bezrobotnych za pośrednictwem internetowej bazy oraz dostawać CV w formie e-nagrań - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Resort pracy od lat nie jest w stanie wprowadzić jednolitej platformy usług elektronicznych wykonywanych przez powiatowe urzędy pracy (PUP) na rzecz przedsiębiorców i bezrobotnych.

Zapaści informatycznej w urzędach niestety nie zmienią szybko rozwiązania prawne, które zaczną obowiązywać w maju. Według nich bezrobotni zyskają m.in. możliwość przesłania e-mailem danych potrzebnych do rejestracji. Ale urzędnicy i tak wyznaczą im termin wizyty. Poszukujący pracy będą musieli zjawić się w urzędzie w ciągu trzech dni od przekazania im o tym informacji.

Zdaniem ekspertów rozwiązania proponowane przez resort pracy sprowadzają się do drobnych udogodnień. Według Joanny Adamczyk, zastępcy dyrektora PUP w Dąbrowie Górniczej, przedsiębiorcy chętnie sięgaliby bezpośrednio do aplikacji osób zarejestrowanych w urzędach pracy. Dzięki temu sami decydowaliby, z którym kandydatem chcą się spotkać.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rewolucja technologiczna przed pośredniakami
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Rewolucja technologiczna przed pośredniakami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.