Rosjanie boją się oddać wrak Tu-154

Rosjanie boją się oddać wrak Tu-154
(fot. PRSteam.net / pl.wikipedia.org)
6 lat temu

Rosjanie powiedzieli nam, iż boją się, że gdy oddadzą wrak, to Macierewicz znajdzie na nim ślady bomby atomowej - przyznał w TVP Info Radosław Sikorski szef polskiej dyplomacji.

Radosław Sikorski ocenił, że sprawa wraku psuje krew w stosunkach polsko - rosyjskich . - Tak jest, że irracjonalizm z jednej strony napędza irracjonalizm z drugiej strony - mówił minister spraw zagranicznych i zdradził, że o obawach dotyczących wraku Tu-154M mówił wysokiej rangi dyplomata rosyjski. Zdaniem Sikorskiego to powód tego, że ta sprawa wciąż pozostaje nierozwiązana. - Nasza prokuratura już ogłosiła, że wszystkie czynności związane z wrakiem zakończyła i może zamknąć śledztwo bez wraku. Teraz to dla nas bardziej pamiątka niż dowód w sprawie - wyjaśnił szef dyplomacji w TVP Info.

Pytany o sprawę wiz amerykańskich przyznał, że to sprawa, która nie zadowala nas od dwudziestu lat. - Stany Zjednoczone złamały umowę dwustronną o zniesieniu przez Polskę wiz. Wizy amerykańskie miały być za darmo. I wizy są, ale podanie jest płatne. Pamiętajmy też, iż wynika to z tego, że nasi obywatele łamią prawo amerykańskie, zostając w Stanach dłużej niż pozwala wiza. Prezydent Obama obiecał, że do końca swojej kadencji wizy zniesie. Trzymamy go za słowo - deklarował Radosław Sikorski. Jednocześnie apelował, aby wszelkie pretensje w tej sprawie kierować pod właściwy adres, a więc w kierunku strony amerykańskiej.

Zdaniem ministra spraw zagranicznych postawa papieża Franciszka zapowiada spore zmiany w Kościele i nie wynika to z przyjętej właśnie strategii. - Jeśli ktoś żyje w ten sposób od dekad to jest po prostu styl, a nie PR. Styl bardzo ciekawy i choć nie mnie oceniać, uważam, że Kościołowi potrzebny. Chyba Leksusy staną się mniej popularne wśród niektórych hierarchów. Wydaje mi się, że jest potrzeba przekonania wiernych, że Kościół żyje bliżej nich - mówił poranny gość TVP Info Radosław Sikorski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rosjanie boją się oddać wrak Tu-154
Komentarze (12)
M
Max
19 marca 2013, 14:43
Jak widać zamiast ministra SZ mamy pajaca.
M
m.
19 marca 2013, 14:30
Proszę o jeden przykład co dla Polski załatwił min. Sikorski. Mocny w gębie. W działaniach kompletne zero. ...Min. Sikorski nie jest od zalatwiania czegokolwiek dla Polski. On jest załatwienia Polski. I Polaków.
PM
Piotr Majewski
19 marca 2013, 14:26
Proszę o jeden przykład co dla Polski załatwił min. Sikorski. Mocny w gębie. W działaniach kompletne zero.
E
Evita
19 marca 2013, 13:06
Szef Rosyjskiej dyplomacji. Ale co do jednego się nie myli: Rosjanie czegoś się bali, boją....
C
ciekawy
19 marca 2013, 12:42
Jakiego kraju jest on ministrem? Takie pytanie na marginesie artykułu: Ilu agentów zostawili Rosjanie w Polsce? [url]http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,17275,ilu-agentow-zostawili-rosjanie-w-polsce.html[/url]
A
Anka
19 marca 2013, 11:36
Katastrofa zostanie wyjaśniona w sensie tecznicznym, bo nauka poszła za daleko, żeby dało się to ukryć. Do wyjaśnienia pozostanie natomiast, kto był inspiratorem, a kto wykonawcą. Zamordyzm nigdy nie trwa wiecznie, nawet w Rosji i kiedyś nowa zmiana będzie szukać haków na obecną władzę, więc jak się zacznie sypać, to pójdzie jak po sznurku. Mnie jest tylko szkoda tego czasu, kiedy banda bandytów czerpie profity z tej zbrodni.
L
leszek
19 marca 2013, 11:34
Minister Sikorski zamiast drwić i szydzić niech lepiej się weźmie solidnie za swoje obowiązki.
S
sd
19 marca 2013, 11:16
Wczoraj w Rzeczpospolitej piszą, że mały prywatny samolot podczas lądowania w USA ściął dach jednego domu, drugi uszkodził, wbił się w trzeci i nie rozpadł się przy 'zetknięciu z podłożem' (WERSJA MAK dla Tu 154) na tysiące kawałków, jakby był co najmniej ze szkła? Ciekawe jak to porównać z historią o pancernej rosyjskiej brzozie... [url]http://www.rp.pl/artykul/11,991032-USA--Samolot-spadl-na-osiedle.html[/url]
J
Jan
19 marca 2013, 11:10
Gdyby nie niezłomna postawa Macierewicza Rosjanie już dawno by na nas napadli!!! A tak? Boją się!
M
maras
19 marca 2013, 10:57
Rosjanie już zrozumieli, że ustalenia parlamentarnego zespołu Antoniego Macierewicza niosą zbyt duże zagrożenie dla ich interesów i są dla Tuska poważnym problemem. Jeśli pod wpływem informacji ujawnionych przez zespół, prokuratura została zmuszona do podjęcia szeregu zaniechanych wcześniej czynności, a reżim do propagandowych kontrakcji - kremlowscy siłowicy nie mogą mieć pewności, że oddanie tupolewa bez zamknięcia śledztwa, nie skończy się  obaleniem rosyjskiej wersji zdarzeń i nie wywołaniem potężnego wstrząsu. Gwarancją dla Rosjan ma być nie tylko zakończone śledztwo polskiej prokuratury ale bezwzględna lojalność „polskich przyjaciół”. [url]http://bezdekretu.blogspot.com/2013/03/cena-smolenskiego-wraku.html#comment-form[/url]
J
j
19 marca 2013, 10:39
a nawet trzecie i czwarte: 3. 26 lat temu w Smoleńsku wiał wiatr znad Czarnobyla. 4. Tusk nieświadomie przemycał z Białorusi elementy do budowy polskiej broni strategicznej - dla dobra kraju.
NM
nika mi szkoda na ten kometarz
19 marca 2013, 10:24
Rosjanie powiedzieli nam, iż boją się, że gdy oddadzą wrak, to Macierewicz znajdzie na nim ślady bomby atomowej - przyznał w TVP Info Radosław Sikorski szef polskiej dyplomacji. W czym problem? Są dwa wytłumaczenia: 1. Lotnisko w Smoleńsku było poligomem atomowym 2. TU lecieli nim żołnierze, którzy sprzątali jakieś instalacje poradzieckie....

Skomentuj artykuł

Rosjanie boją się oddać wrak Tu-154
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.