Rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie Sejmu

Rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie Sejmu
(fot. PAP/Grzegorz Jakubowski)
PAP/ ad

W środę po godz. 9.00 rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie Sejmu. Posłowie zajmą się m.in. pilnym, rządowym projektem nowelizacji ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych.

Projekt, opracowany przez MSW i przyjęty przez rząd 24 października, został skierowany do Sejmu jako pilny ze względu na konieczność przesunięcia terminu wejścia w życie ustaw o dowodach osobistych i o ewidencji ludności. Wynika to z decyzji o zmianie projektu "pl.ID - polska ID karta", który dotyczy wprowadzenia elektronicznych dowodów osobistych. Projekt zakłada, że zniesienie obowiązku meldunkowego zostanie przesunięte z 1 stycznia 2014 r. na 1 stycznia 2016 r.

Na środę zaplanowane jest też drugie czytanie projektu PO dotyczącego zmian w ustawie o ratownictwie medycznym. Chodzi o kryteria, jakie muszą spełniać lekarze pracujący w wyjazdowych zespołach specjalistycznych. Platforma chce zmienić ustawę, ponieważ - jak tłumaczą politycy tej partii - jeśli tak się nie stanie, to po 1 stycznia 2013 r. ponad 600 lekarzy straci uprawnienia niezbędne do pracy w zespołach ratownictwa medycznego.

Sejm zajmie się ponadto wnioskiem o uchylenie immunitetu Antoniemu Macierewiczowi (PiS), w związku z procesem karnym, jaki wytoczył mu lobbysta Marek Dochnal.

Dochnal zarzuca posłowi PiS pomówienie w jednym z programów telewizyjnych. "Klasyczny przykład pana Czempińskiego. To jest twórca, opiekun niejakiego Dochnala. To właściwie pan (Gromosław) Czempiński (b. szef UOP - PAP) stworzył Dochnala" - miał powiedzieć Macierewicz. W uzasadnieniu do wniosku o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej pełnomocnik Dochnala argumentuje, że "przytoczona wypowiedź jest ewidentnym pomówieniem Marka Dochnala o to, że nie jest samodzielnym biznesmenem, że jest członkiem jakiejś siatki".

Rozpatrzony będzie także projekt uchwały w sprawie ustanowienia 18 kwietnia Narodowym Dniem Pacjenta w Śpiączce i projekt uchwały w sprawie ustanowienia roku 2013 Rokiem Pamięci o Powstaniu Styczniowym.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie Sejmu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.