Rusza akcja "Poproszę o uśmiech". Jej celem jest walka z depresją

Rusza akcja "Poproszę o uśmiech". Jej celem jest walka z depresją
fot. Dmitry Schemelev / Unsplash
Informacja prasowa

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Fundacja Młodych Liderów zainicjowała ogólnopolską kampanię społeczną "Poproszę uśmiech", do udziału w której, jako ekspert zaproszona została psycholog dr Natalia Kajka z Katedry Psychoterapii i Psychologii Zdrowia Wydziału Nauk Społecznych KUL. Za pośrednictwem filmów skierowanych do młodzieży, nauczycieli oraz rodziców, mówi ona o depresji, o tym jak można sobie z nią radzić, przeciwdziałać tej chorobie i pomagać młodym ludziom.

Niecały tydzień temu na Facebooku zostało zorganizowane wydarzenie pt.: "2021 mnie już powoli wykańcza", do którego dołączyło na dzień dzisiejszy ponad 14 tysięcy użytkowników. Szczegółowe statystyki zasięgu tego wydarzenia wskazują, że 75 proc. to kobiety i mężczyźni do 25 roku życia. Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Fundacja Młodych Liderów wpadła na pomysł zorganizowania interesującej kampanii społecznej, której celem jest uświadamianie młodzieży, rodziców i nauczycieli czym jest depresja, jakie ma objawy i w jaki sposób skutecznie jej przeciwdziałać.

"To jedna z niewielu kampanii, która jest organizowana przez młodzież dla młodzieży, co czyni ją wyjątkową. Dzięki podjętej inicjatywie mamy większą możliwość dotarcia do młodzieży, która może zobaczyć, że nie jest w tym problemie odosobniona" - podkreśla dr Natalia Kajka.

Każdego dnia miliony osób w Polsce zakładają maseczki, dezynfekują dłonie i utrzymują społeczny dystans, by uniknąć zakażenia COVID. Równocześnie nie podejmują żadnych działań, by zabezpieczyć się przed ryzykiem zachorowania na depresję, czyli chorobę, której nie da się przejść bezobjawowo i która zostawia w naszej psychice ślad na całe życie.

DEON.PL POLECA

"W obliczu zaistniałej sytuacji postanowiliśmy wziąć sprawy z swoje ręce, organizując ogólnopolską kampanię społeczną o nazwie 'Poproszę Uśmiech'. Jej celem jest uświadomienie milionów Polaków jak dużym zagrożeniem jest depresja, jakie są jej objawy oraz jak można sobie z nią radzić. W tym celu zbudowaliśmy stronę internetową www.poproszeusmiech.pl, na której której zostały umieszczone wszystkie najważniejsze informacje oraz test Inwentarz Depresji, dzięki któremu, każda z osób może wstępnie oszacować stan swojego zdrowia psychicznego" - podkreśla koordynatorka akcji z ramienia Fundacji Młodych Liderów, Izabela Peret.

W ramach akcji nagrane zostały materiały wideo z doktor psychologii Natalią Kajką: dla młodzieży i dla nauczycieli.

Źródło: Informacja prasowa

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wunibald Müller

Żeby pokonać depresję, trzeba jej wysłuchać

Depresja przypomina nam, że ciemna, czarna, szara strona rzeczywistości jest w nie mniejszym stopniu częścią naszej egzystencji niż jej strony radosne, jasne i barwne. Trzeba uznać tę ciemną stronę...

Skomentuj artykuł

Rusza akcja "Poproszę o uśmiech". Jej celem jest walka z depresją
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.