"Rzeczpospolita": PO w dół. "GW": PO stabilna

"Rzeczpospolita": PO w dół. "GW": PO stabilna
(fot. PAP/Leszek Szymański)
PAP / psd

W najnowszym sondażu "Rzeczpospolitej" PO uzyskała 45 proc. poparcia, o 4 procent mniej niż w lipcu. Notowania PiS wzrosły o 2 punkty procentowe - do 39 proc. Platforma traci poparcie, bo chce podnieść VAT - oceniają eksperci.

Sondaż, przeprowadzony przez GfK Polonia, pokazuje, że gdyby wybory odbyły się na początku sierpnia, Platforma zdobyłaby 222 mandaty. To o 16 mandatów mniej niż w lipcu. Poparcie dla SLD utrzymuje się na tym samym poziomie 9 proc., zaś mimo wzrostu notowań o 1 proc. (do 3 proc.), PSL już po raz piąty w badaniach nie uzyskał wejścia do Sejmu.

Szczegółowe wyniki sondażu zamieszcza dziś "Rzeczpospolita".

PO stabilna, PiS znów trochę traci, PSL wciąż pod progiem wyborczym - wynika z sondażu PBS DGA dla "Gazety Wyborczej".

Przeprowadzone w ostatni weekend badania pokazują, że w warunkach sporu o krzyż i podwyżki podatku VAT lepiej radzi sobie Platforma (44 proc., punkt procentowy więcej niż dwa tygodnie temu, tyle samo co przed miesiącem). PiS ma 27 proc. - stracił w dwa tygodnie 2 pkt proc., a od początku lipca - 4 pkt.

DEON.PL POLECA

W sondażu gazety wynik dający gwarancję wejścia do Sejmu ma jeszcze SLD (9 proc., spadek z 11 proc. w porównaniu z końcem lipca). W kolejnym badaniu poniżej progu wyborczego jest PSL z 3-proc. poparciem. Pozostałe partie mają notowania poniżej 2 proc. Szczegóły badań PBS DGA publikuje dziś "Gazeta Wyborcza".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Rzeczpospolita": PO w dół. "GW": PO stabilna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.