"Rzeczpospolita": Promocja made in Poznań

"Rzeczpospolita": Promocja made in Poznań
(fot. Friar's Balsam/flickr.com)
PAP / psd

Aby zareklamować miasto, władze Poznania jako pierwsze w kraju zawiązują konsorcjum z firmami - informuje "Rzeczpospolita".

Polskie samorządy najchętniej promują się poprzez prezentowanie kulturalnych i turystycznych walorów. Poznańscy włodarze postanowili scalić potencjał, który tkwi w działających na ich terenie firmach i tak narodził się pomysł powołania Konsorcjum Marki Poznań.

Inspiracją stały się projekty realizowane za granicą: Berlin Partner i Barcelona Activa. "Zaprosiliśmy 27 przedsiębiorstw związanych z regionem. Uruchomienie konsorcjum planowane jest na wrzesień. Potem ruszamy z pierwszą wspólną kampanią promocyjną" - tłumaczy Joanna Nowaczyk z Biura Promocji Miasta Poznania.

Przedsięwzięciu będzie towarzyszył stały logotyp "Made in Poznań". "Chcielibyśmy, aby pojawiał się na przykład na metkach wyprodukowanej u nas odzieży. Oczywiście nie wszystkich, ale choćby jednej, określonej linii. Pomysłów jest zresztą wiele" - podkreśla Nowaczyk.

DEON.PL POLECA

Pomysł chwalą eksperci. "Poznań zawsze kojarzył się z biznesem, udanymi interesami. Dlatego taki wybór strategii promocyjnej wydaje się optymalny" - mówi Renata Ropska, ekspert w dziedzinie reklamy ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Zdaniem Witolda Michałka z Business Centre Club idea jest warta naśladowania, ale muszą za nią iść np. ułatwienia dla przedsiębiorców. "Jeśli projekt skończy się na reklamach, nie będzie miał zbyt wielkiej wartości" - podsumowuje.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Rzeczpospolita": Promocja made in Poznań
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.