Samoobrona: Uruchamiamy zbieranie podpisów

PAP/im

Mimo śmierci Andrzeja Leppera, Samoobrona chce startować w wyborach do parlamentu. W środę do PKW trafiło zawiadomienie o utworzeniu jej komitetu wyborczego - poinformował PAP Bogdan Socha z prezydium partii. Dodał, że następcę Leppera Samoobrona wybierze zapewne po wyborach.

- Przygotowujemy się do wyborów parlamentarnych. Normalnie funkcjonujemy i podejmujemy czynności wyborcze. Uruchamiamy akcję zbierania podpisów - powiedział PAP Socha. Zapewnił, że Samoobrona wystawi swoich kandydatów do Sejmu we wszystkich okręgach wyborczych w kraju.

Pytany, czy partia wystawi też kandydatów do Senatu powiedział: - Najprawdopodobniej tak. Kiedy Andrzej Lepper żył, w trakcie spotkań ustalaliśmy listy wyborcze jednak tylko do Izby niższej. Nie zajmowaliśmy się Senatem - wyjaśnił.

Ocenił też, że obecnie nie widzi osoby, która mogłaby zastąpić Leppera na stanowisku szefa Samoobrony. - Nie ma tak charyzmatycznego, znanego polityka, który pracowałaby w podobny sposób - podkreślił.

Dodał, że nowy lider będzie wybrany "najprawdopodobniej" po wyborach. "Przewodniczącego wybiera kongres. Jego organizowanie w trakcie kampanii wyborczej nie ma sensu. Według statutu partii, kiedy nie ma przewodniczącego wszystkie decyzje podejmuje prezydium partii, w którego skład wchodzę m.in. ja oraz Janusz Maksymiuk" - zaznaczył.

Szef Samoobrony, b. wicepremier w rządzie PiS-LPR-Samoobrona został znaleziony martwy w piątek w warszawskiej siedzibie partii. W poniedziałek prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie samobójstwa Leppera. Podczas sekcji zwłok nie stwierdzono obrażeń, które wskazywałyby na udział osób trzecich. W siedzibie Samoobrony nie znaleziono listu pożegnalnego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Samoobrona: Uruchamiamy zbieranie podpisów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.