Samotny ojciec 5 dzieci jednak otrzyma zasiłek

Samotny ojciec 5 dzieci jednak otrzyma zasiłek
(fot. tvp.info)
6 lat temu
TVP.info / mm

- Dziękuję wszystkim za pomoc - powiedział Daniel Andrzejak, samotny ojciec piątki dzieci. Urzędnicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych początkowo nie chcieli wypłacić mu świadczenia na dzieci. Zawiniła luka w prawie. Okazuje się jednak, że pan Daniel otrzyma zasiłek macierzyński - dowiedziała się TVP Info.

Daniel Andrzejak otrzymał właśnie pismo z gorzowskiego oddziału ZUS, w którym poprzednia decyzja, o nieprzyznaniu świadczeń, zostaje uchylona. "Stosując wykładnię art. 29 ust. 4 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r., wynikającą z projektu zmian, Zakład przyznaje Panu prawo do zasiłku macierzyńskiego przez okres odpowiadający okresowi, który pozostał od dnia zgonu matki" - napisano w dokumencie.

- Bardzo się cieszę z tej decyzji. Jak zobaczyłem pismo, to oczywiście była wielka radość. Najważniejsze, że się udało. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy mi w tym pomogli oraz tym, którzy przychylne dla mnie kroki podjęli. Nie pamiętam wszystkim imion, ale wszystkim bez wyjątku dziękuję za okazane wsparcie - mówił portalowi tvp.info Daniel Andrzejak. - Teraz na pewno będzie nam lżej - dodał.

Samotny ojciec

Historię pana Daniela ze Strzelców Krajeńskich w woj. lubuskim "Wiadomości" TVP1 nagłośniły na początku maja. Mężczyzna został sam, z pięciorgiem malutkich dzieci. Najmłodsza córka ma 1,5 miesiąca. 31-letnia żona pana Daniela zmarła w wyniku komplikacji po cesarskim cięciu. (sprawą zajęła się prokuratura). Wg ZUS panu Danielowi nie należał się urlop tacierzyński, ani żadne świadczenia. - Przyszło pismo, że żona nie pracowała i dlatego pieniędzy na dzieci nie dostanę - mówił wówczas pan Daniel. - Chciałbym, żeby moje dzieci miały pomoc w postaci renty, żeby mogły się dalej uczyć, żebym ja mógł wrócić do pracy - podkreślał wówczas samotny ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Samotny ojciec 5 dzieci jednak otrzyma zasiłek
Komentarze (21)
P
polsik
15 kwietnia 2015, 12:29
W zasadzie jedyne co mi przychodzi na myśl - [url]http://beautifulhouse.pl/[/url] Tam masz fajnie opisane jak można optymalnie wykorzystać powierzchnię, ale bez wydawania na ten cel wielkiej kasy. Oczywiście nie wszedzie to będą rozwiązania proste do wdrożenia, ale wszystko się da.
A
27 maja 2014, 22:16
Wkurzające jest, że są na świecie ludzie odpowiedzialni, ludzie ciężko pracujący, ludzie przedsiębiorczy, którzy dają sobie radę sami i łożą podatki na osoby nieporadne, tudzież leniwe. Jestem za żeby pomagać, ale wyłącznie w sytuacjach kiedy to człowiek potrzebujący znalazł się w ciężkiej sytuacji wbrew sobie, niezależnie od wszystkiego, z powodu nieszczęśliwego zrządzenia losu... ale na Boga! 5-cioro dzieci?! Takim ludziom nie powinno się pomagać. Można wpaść, można zapomnieć się drugi raz, ale pięcioro dzieci? Dlaczego to MY - ciężko pracujący, dobrze zarabiający musimy łożyć pieniądze na nieodpowiedzialnych ludzi. To socjal, to komuna. Żal.
W
Witold
27 maja 2014, 22:22
jak chcesz się powygłupiać to proponuję onet
I
iZA
27 maja 2014, 22:42
Ja tez proponuje onet
M
MMM
27 maja 2014, 23:16
Nienormalne jest, to że teraz ludzie mają po jednym dziekcu a nie to że mają 5 dzieci. Kiedyś ludzie mieli i po 13 dzieci... i sobie radzili . Kazde dziecko to cud. Wiedzą to najbardziej Ci, którzy mają problemy aby je mieć. 
K
kajka
28 maja 2014, 00:13
Wiesz, az się cisnie by Ci zyczyc bys miał/a tylko jedno dziecko, bo więcej chorych genów nie przekazesz. Kim jestes, by oceniać. Człowiek ten pracował, a co on jest winien, ze zona mu zmarła? Nie pracowała, bo dzieci wychowywała, żeby w przyszłosci na twoją rentę pracowały, albo jak będziesz w domu starców to być może któres z tych dzieci będzie ci ślinę wycierało i nie tylko ślinę jak będziesz niedołęzny/a. To system jest chory, nie rodzice co rodzą i kochają dzieci. Owszem są obiboki, co nie chce się im pracować, maja gromadę dzieci a za alkoholem lataja. Ale nie mozna wszystkich mierzyć jedną miarą. ten człowiek tu opisany pracował i stracił zone maleńkie dziecko zostało bez opieki bo matka w szpitalu umiera!!!! Dlaczego niby nie miałby dostać tacierzyńskiego?! Bo prawo chore? W niemczech i innych krajach rodzinne to kilkaset euro a u nas mam rodzinne na dziecko 90 zł. Co z tego, ze pracowałam prawo mamy do bani, a dzieci niczemu niewinne są. Matki maja dylemat, czy dziecko do złobka maleńkie na cały dzień czy na wychowawczy iść. Ale tym krajem rządza tacy jak Ty , co byle mieć a nie dac , więc efekty są.
CM
czarna morwa
28 maja 2014, 00:34
"Jestem za żeby pomagać, ale wyłącznie w sytuacjach kiedy to człowiek potrzebujący znalazł się w ciężkiej sytuacji wbrew sobie...' Przecież ten człowiek nie przyczynił się w żaden sposób do swego nieszczęścia! Chyba, że uznamy, że dziecko jest nieszczęściem, ale tak chyba Pani nie myśli...? A że piąte? Może ci państwo nie wpadali, tylko chcieli mieć tyle dzieci? "Dlaczego to MY - ciężko pracujący, dobrze zarabiający musimy łożyć pieniądze na nieodpowiedzialnych ludzi. " Po pierwsze, ci państwo również ciężko pracowali- mąż zawodowo, a żona w domu (raczej się nie obijała przy tylu potomkach). To uczciwa rodzina zasługująca na wsparcie. Po drugie, te dzieci to kapitał naszego społeczeństwa, które wymiera. Skoro w wielu rodzinach dzieci się nie rodzą, jaki to problem, że w innych jest ich więcej? Pani prezentuje myślenie nie tylko egoistyczne, ale i krótkowzroczne.
CM
czarna morwa
28 maja 2014, 00:41
"Nie pracowała, bo dzieci wychowywała..." Tak to, niestety, funkcjonuje w naszym języku: "moja żona SIEDZI w domu z dziećmi"(ciekawe, ile z tego czasu "przesiedziane", a ile na nogach, w biegu i wysiłku), "moja żona  NIE PRACUJE, bo dzieci wychowuje" (ależ pracuje i to ciężko, tyle, że we własnym domu i bez wynagrodzenia)
L
LDL
28 maja 2014, 07:49
Reprezentujesz bateryjkę umysłową. Idź ciężko pracować i zdechinj ze swoimi pieniędzmi w samotności na starość. Jak nie wiesz o czym mówię, to pojedź do wymarłych bogatych miasteczek na zachodzie europy, gdzie w niedzielę na ulicy słychać tylko stukanie balkoników o chodnik, bo dzieci tam nie ma, a pieniądzy nie ma komu zostawić (byłem widziałem). Mam czworo dzieci... każde wspaniałe, piękne, masz prawo myśleć co chcesz, ale to co piszesz jest okrutne, powidziała byś to dzieciom tego gościa w twarz? Ile warte jest ich zycie? W całym swoim zakichanym życiu, nie zarobisz tyle, ile warte jest życie jednego ich dziecka.
P
Piotr
28 maja 2014, 09:50
Obrzydliwe i głupie... troll.
P
Piotr
28 maja 2014, 09:52
Praca w domu jest tak samo wartościowa jak praca zawodowa. Praca z 5 dzieci jest ogromną pracą, która daje więcej wartości dodanej rodzinie i państwu niż praca przeciętnego singla.
M
matka
29 maja 2014, 00:58
co to znaczy wpaść, co to znaczy zapomniec się? Co za zdziwienie piecioro dzieci? czy według ciebie piecioro dzieci to cos strasznego? jesli tak, jestes juz martwa/y. nie chciałabym tak zyc i byc tym kim ty jesteś. Wyobraz sobie mam pięć sióstr, wszyscy mi zazdroszcza bo mamy takie piekne rodzinne swięta. Codziennie do którejs dzwonię i mam z kim pogadac, przyjdzie kryzys mam od kogo pozyczyć. Wyjezdza któras - inna przejmuje jej dzieci. A Ty co masz??? pewnie piekne meble, super brykę i serce z kamienia. Moze jestes poradnym , przedsiębiorczym człowiekiem. Ale pisząc o człowieku który stracił zonę i odzieciach które straciły matkę ze sa leniwi i nieodpowiedzialni, i ze nie nalezy im pomagac to jesteś ..... nie ma słów by cię określić. Po prostu nie ma. Żal mi Ciebie, a jeśli masz dzieci (oby nie) to współczuje im bardzo. Jesli masz męza/zonę to zapewne rozwaza odejście od ciebie, chyba ze jest taki jak ty, to da radę przy tobie byc. Dziekuję Bogu ze jeszcze nie poznałam osobiscie człowieka który mysli i mówi jak ty
E4
ewa 40 lat
30 maja 2014, 22:53
Ja mysle podobnie ale nie jestem bogata, wręcz przeciwnie tzw. "bida z nędzą"...i z takiej też pochodzę. Jak z kimś byłam, to unikałam jak ognia zajścia w ciążek ze strachu przed tym, że moje dzieci mogłybyć głodne.bo ..niestety  samą miłością się nie żyje...a tymczasem w tzw. Polsze zarabiam już 3 zł na godzinę. Rynek pracy cofnął się do XiX wieku.. Dziękuję Bogu, że nie mam dzieci.
J
ja
30 maja 2014, 22:55
myslisz, ze koś bedzie sie przejmowal toba na stare lata?... dzieci wyjada z chlebem a ty mozesz sobie zgnic ....za 40 lat w Polsce nie zostanie kamien na kamieniu :)
J
ja
30 maja 2014, 22:56
rentę - srentę albo emeryturę - srurę...;) za 40 lat to nie będzie ani ZUSU ani też NFZ. 
U
ubaw
30 maja 2014, 22:57
tia ;) 13 dzieci i jedne buty- tak kiedyś było. Ale ciemnogród Polski do tego podąża, nawet lekarze będą leczyć teraz modlitwami :)
L
Lidia
31 maja 2014, 08:31
Do Aś  To co człowieku Ty piszesz to jest dopiero żałosne ,takich ludzi trzeba szanować ,anie żałować ,ciekawe kto na Ciebie będzie pracował jak każdy sobie zafunduje po jednym dziecku ,dla mnie to jest wygoda i lenistwo ,dzieci to największa radość i skarb dla rodziców i dla narodu ,a tacy ludzie jak Ty pewnie w ogóle nie masz dzieci bo ważniejsze sa pieniądze i wygodne życie,ten człowiek jest o wiele bogatszy od Ciebie człowieku a państwo jest od tego żeby takim ludziom pomagać,w Holandii prawie każdy ma po kilkoro dzieci i nikt o nikim nie mówi że to patologia ,wszyscy się cieszą jak u sąsiada rodzi się dziecko . Zastanów się najpierw człowieku a dopiero cokolwiek napisz .zbulwersowana
I
Iwona
2 czerwca 2014, 10:39
https://www.youtube.com/watch?v=HB3xM93rXbY
M
matka
11 czerwca 2014, 09:50
Dzieci to nasz wspólny potencjał, bez względu na to ile ich każdy z nas posiada to nigdy za dużo uważam. Póki rodzina sobie jakoś radzi nikt nie widzi problemu, a może by tak szanowni nasi parlamentarzyści jednak się nad tym pochylić i zrobić coś co pozwoliłoby tym dzieciom się rodzić w normalnych ale przedewszystkim zabezpieczonych finansowo przez państwo rodzinach , co wy na to.... 
X
XXX
27 maja 2014, 21:07
Brawo pani Aniu. Ale mamy w POLSCE "komentatorow".
A
Ania
27 maja 2014, 20:46
Znam tą historię i super że się udało!! :)  Ale nie pisze się ze STRZELCÓW Krajeńskich! Tylko ze STRZELEC Krajeńskich. (nazwa miejscowości: Strzelce Krajeńskie a nie Strzelcy ...)

Skomentuj artykuł

Samotny ojciec 5 dzieci jednak otrzyma zasiłek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.