Sandra Saakaszwili na obchodach rocznicy

Sandra Saakaszwili na obchodach rocznicy
Sandra Saakaszwili przybyła na obchody rocznicy (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)
PAP / ad

Żona prezydenta Gruzji Sandra Saakaszwili złożyła w niedzielę kwiaty przy sarkofagu tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii w krypcie Katedry na Wawelu.

Sandra Saakaszwili już kilka miesięcy temu mówiła, że bardzo chciałaby przyjechać do Polski w rocznicę katastrofy smoleńskiej, by oddać hołd parze prezydenckiej.

DEON.PL POLECA
Przed rokiem prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili wsławił się tym, że na pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich leciał do Krakowa przez pięć państw. Wiele innych delegacji zagranicznych zrezygnowało wówczas z podróżowania samolotem po sparaliżowanej przez chmurę pyłów wulkanicznych Europie.

Po tragicznej katastrofie pod Smoleńskiem prezydent Saakaszwili nadał Lechowi Kaczyńskiemu pośmiertnie tytuł Narodowego Bohatera Gruzji. W czasie wojny rosyjsko-gruzińskiej z sierpnia 2008 roku polski prezydent przyleciał do Tbilisi, aby wesprzeć Saakaszwilego.

DEON.PL POLECA

Imieniem Lecha Kaczyńskiego nazwana jest jedna z ulic w stolicy Gruzji Tbilisi, parę prezydencką uhonorowano również ulicą w stolicy autonomicznej republiki gruzińskiej Adżarii Batumi.

W niedzielę wspólne wieńce w krypcie złożyli też prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, wojewoda małopolski Stanisław Kracik i wicemarszałek województwa Wojciech Kozak. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele placówek dyplomatycznych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Sandra Saakaszwili na obchodach rocznicy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.