Schetyna: to fragment większej nagonki na Tuska. "Przesłuchanie przysporzy mu sympatii"

Schetyna: to fragment większej nagonki na Tuska. "Przesłuchanie przysporzy mu sympatii"
(fot. PAP/Marcin Obara)
PAP / mp

To fragment większej całości, nagonki na Donalda Tuska - tak czwartkowe przesłuchanie b. premiera, obecnie szefa Rady Europejskiej w stołecznej prokuraturze ocenił lider PO Grzegorz Schetyna. Jego zdaniem "prawdziwy akt oskarżenia" w tej sprawie "pisze Jarosław Kaczyński".

Tusk w Prokuraturze Krajowej zeznaje w charakterze świadka w śledztwie dotyczącym m.in. nieprawidłowości przy sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.
O przesłuchanie b. premiera Schetyna był pytany przez dziennikarzy w Kostrzynie nad Odrą, gdzie odwiedził rozpoczynający się w czwartek 23. Przystanek Woodstock.
Lider Platformy wyraził pogląd, że to "fragment większej całości, takiej nagonki na Donalda Tuska". "(To) kolejne przesłuchanie w prokuraturze, jeszcze budowane w taki sposób, że przed tym przesłuchaniem prawdziwy akt oskarżenia pisze Jarosław Kaczyński" - dodał Schetyna.
"To świadczy o tym, że jest to element większej całości, wojny, którą rząd i politycy PiS wydają Tuskowi. Uważam, że Polacy to widzą i to jest po prostu nieskuteczne, przeciwskuteczne, bo to zawsze uderza w tych, którzy takich metod się imają, takie środki stosują" - ocenił polityk.
Zwrócił uwagę, że jest to kolejne przesłuchanie szefa Rady Europejskiej. Każde następne - według niego - będzie przysparzać Tuskowi sympatii. "Szczerze mu tego życzę" - zaznaczył Schetyna.
Prok. Arkadiusz Jaraszek z Prokuratury Krajowej mówił w czwartek, że śledztwo dotyczy niedopełnienia obowiązków w kwietniu 2010 r. przez funkcjonariuszy publicznych, w tym przez ówczesnych prokuratorów Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
"Miało ono polegać na nieuczestniczeniu w sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej, a także - wbrew obowiązującym przepisom Kodeksu postępowania karnego - na nieprzeprowadzeniu sekcji bezpośrednio po przewiezieniu ofiar do Polski" - podał Jaraszek.
Poinformował, że jak dotąd w sprawie nikomu nie postawiono zarzutów.
W kwietniu tego roku Tusk został przesłuchany przez stołeczną prokuraturę jako świadek w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Schetyna: to fragment większej nagonki na Tuska. "Przesłuchanie przysporzy mu sympatii"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.