ŚDM: w niedzielę utrudnienia na ulicach Krakowa

ŚDM: w niedzielę utrudnienia na ulicach Krakowa
(fot. PAP/Andrzej Grygiel)
PAP / kw

W niedzielę w Krakowie największych utrudnień w Krakowie należy spodziewać się na trasach prowadzących pielgrzymów do Brzegów, gdzie mają się odbyć uroczystości z papieżem Franciszkiem, oraz na trasie przejazdów kolumny papieskiej do Brzegów, Tauron Areny Kraków i na lotnisko w Balicach.

Komunikacja miejska będzie funkcjonować według nowego schematu, który będzie kładł nacisk na dowiezienie ludzi na wschód miasta, tj. w kierunku Brzegów.

Od godz. 4.15 do 13 wyłączone będą ulice: Zwierzyniecka, Konopnickiej, Kamieńskiego, Powst. Śląskich. Powst. Wielkopolskich, Kuklińskiego, Lipska, Surzyckiego, Rybitwy, Botewa i Śliwiaka.

Od godz. 12.30 do 18 zamknięte będą ulice: Zwierzyniecka, Konopnickiej, Kamieńskiego, Powst. Śląskich, Powst. Wielkopolskich, Nowohucka, Stoczniowców, Ofiar Dąbia, al. Pokoju, Lema.

Z kolei od 13.45 do 17.45 wyłączenie ruchu nastąpi na ulicach: Lema, al. Pokoju, Ofiar Dąbia, Stoczniowców, Nowohucka, Powst. Wielkopolskich, Powst. Śląskich, Kamieńskiego, Konopnickiej, Kościuszki, Księcia Józefa, Mirowska, obwodnica Bielan oraz na drogach wojewódzkich 780 i 774 do Balic.

Ponadto w godzinach popołudniowych i wieczornych spodziewany jest bardzo duży ruch pieszych i wzmożony ruch na trasach wylotowych z miasta.

Komunikacja Miejska będzie dowoziła pasażerów tak długo, jak to będzie możliwe do i z pl. Centralnego, pętli w Bieżanowie i pętli w Małym Płaszowie. Z tych lokalizacji dalszą drogę do Campusu Misericordiae pielgrzymi będą musieli odbyć pieszo - wybierając trasę zgodną z wyznaczonym sektorem.

Linie komunikacyjne miejskie i aglomeracyjne będą kursowały według wakacyjnych rozkładów jazdy na dzień powszedni, chociaż niektóre zostaną zawieszone. Zostają uruchomione specjalne linie korytarzowe tramwajowe i autobusowe, kursujące z częstotliwością co 5 minut w godzinach od 4 do 9, od 13 do 20 oraz co 20 minut w godzinach od 9 do 13 i od 20 do 24. Zostają też uruchomione specjalne linie parkingowe, kursujące z częstotliwością co 5-10 minut.

Możliwe jest wyłączenie z eksploatacji przystanku tramwajowego Dworzec Główny Tunel. W tym czasie linie tramwajowe przejeżdżające przez tunel nie będą obsługiwały tego przystanku.

Trasa tramwajowa po estakadzie pomiędzy ul. Wielicką i Lipską zostanie wyłączona z eksploatacji i w całości przeznaczona dla pieszych.

Węzły Wielicki i Bieżanowski na autostradzie A4 oraz ul. Wielicka od Teligi do Wieliczki, podobnie jak trasa S7 w rejonie Brzegów będą zamknięte.

Pielgrzymi chcący wjechać do Krakowa własnym samochodem mogą to zrobić tylko do godz. 10 w niedzielę, posługując się identyfikatorem typu "P". Liczba miejsc parkingowych jest ograniczona. W razie ich wypełnienia służby nie będą wpuszczać samochodów do miasta.

Niedziela będzie ostatnim dniem funkcjonowania stref zamkniętych wokół Błoń i Łagiewnik oraz linii korytarzowych i trzech stref ograniczenia ruchu.

Dokładne mapy ze zmianami w komunikacji w Krakowie zobaczyć można na stronie: sdminformacjadrogowa.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

ŚDM: w niedzielę utrudnienia na ulicach Krakowa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.