Sikorski: dymisja w trosce o Platformę

Sikorski: dymisja w trosce o Platformę
(fot. PAP/Paweł Supernak)
PAP / psd

Radosław Sikorski poinformował, że w wyniku rozmowy z premier Ewą Kopacz podjął decyzję o rezygnacji z funkcji marszałka Sejmu. Będzie ją pełnić do powołania swego następcy, co - według niego - "nastąpi w najbliższych dniach".

O tym, że Sikorski zadeklarował rezygnację, poinformowała nieco wcześniej w środę premier Kopacz. Ogłosiła ona swoje decyzje będące pokłosiem ujawnienia akt śledztwa ws tzw. afery podsłuchowej i przedstawiła decyzje osób, które występowały na upublicznionych w ubiegłym roku nagraniach ministrów i polityków PO.

Sikorski powiedział, że decyzję o rezygnacji z funkcji marszałka Sejmu podjął w trosce o Platformę Obywatelską. "Jedyną partię, która jest w stanie utrzymać tę pozycję, którą Polska wypracowała zarówno na arenie międzynarodowej, jak i w kraju w ostatnich latach. Jej interes, jej szanse wyborcze są dla mnie ważniejsze niż osobiste ambicje" - dodał.

Sikorski zapowiedział, że zamierza pełnić funkcję marszałka do powołania swego następcy, co - według niego - "nastąpi w najbliższych dniach". Dodał, że w nadchodzących wyborach parlamentarnych będzie liderem listy wyborczej PO w Bydgoszczy.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Sikorski: dymisja w trosce o Platformę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.